ból brzucha
Zdjęcie ilustracyjne Pexels

"Ciągle boli mnie głowa i nie mam na nic ochoty. Chcę tylko spać!". Naturalne metody leczenia bólu

Naturalne sposoby na ból głowy okazują się niemniej skuteczne od farmaceutyków przepisywanych na receptę. A skoro są naturalne, są też łatwo dostępne. Wszyscy możemy z nich korzystać, gdy tylko czujemy, że zbliża się kolejny atak.
Reklama

Skuteczny będzie masaż mięśni

Zacznijmy od delikatnego, aczkolwiek stanowczego rozciągnięcia mięśni występujących w okolicach ramion i szyi. Ból głowy bywa skutkiem utrzymującego się napięcia tych partii. Musimy je zatem uelastycznić i rozluźnić, co uczynimy poprzez ich uprzednie rozciągnięcie. Doskonałym ćwiczeniem na ból głowy będzie odciąganie głowy od ramion.

Możemy przytrzymać ją najpierw prawą ręką i spróbować popchnąć w stronę lewego ramienia, a następnie wykonać ten sam ruch na drugą stronę. W momencie, w którym odczujemy najsilniejsze napięcie, postarajmy się utrzymać głowę przez kilka sekund i głęboko oddychać, aby rozluźnić spięte partie mięśniowe. Takie rozciąganie wykonujmy sobie np. w trakcie pracy. Jest to doskonałe ćwiczenie dla osób, które pracują w pozycji siedzącej.

Reklama

Obserwuj swoje ciało i reaguj

ból ucha

Naturalne sposoby na ból głowy ściśle łączą się z odprężaniem i rozluźnianiem ciała. Jeżeli tylko mamy wolną chwilę, a ból nie daje nam spokoju, spróbujmy się wyciszyć i ukoić stargane nerwy. Usiądźmy w wygodnej pozycji. Następnie zamknijmy oczy i odetnijmy się na moment od wszelkich zewnętrznych bodźców. Weźmy głęboki wdech i zróbmy równie głęboki wydech, skupiając się w pełni na swoim oddechu.

Reklama

Obserwujmy ciało.

Nie myślmy o niczym innym, jak tylko o tym, jak nasz oddech przepływa przez wszystkie tkanki. Jest to jedna z metod medytacji, która doskonale łagodzi ból głowy. Oczywiście by była skuteczna, musi potrwać przynajmniej tych kilka minut. A na pewno znajdziemy jeden kwadrans na to, by zająć się rozluźnieniem ciała i odprężeniem umysłu.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama