Kobieta po użyciu suchego szamponu rozczesuje włosy przed lustrem w łazience
Materiał partnera

Suchy szampon – kiedy się przyda?

Suchy szampon to produkt do pielęgnacji włosów, który ma za zadanie pozbyć się nadmiaru sebum z włosów, bez konieczności mycia ich wodą i tradycyjnym szamponem. Aplikacja jest bardzo prosta, dzięki czemu w kilka chwil możesz cieszyć się odświeżonymi i pachnącymi włosami. Kiedy suchy szampon może okazać się niezbędny? O czym pamiętać podczas stosowania produktu? Podpowiedź znajdziesz w naszym artykule!
Reklama

Jak działa suchy szampon? Jak go używać?

Suchy szampon – podobnie jak lakier do włosów – rozpyla się w odległości ok. 20-30 cm od nasady włosów, aby nadać im świeży i lekki wygląd. Dzięki takim składnikom jak skrobia ziemniaczana i biała glinka, suchy szampon absorbuje nadmiar sebum znajdującego się na skórze głowy i włosach.

Jak aplikować suchy szampon?

  1. Rozczesz dokładnie włosy i podziel je na pasma.
  2. Z odpowiedniej odległości spryskaj włosy szamponem, nie zapominając o ich nasadzie.
  3. Spryskane włosy lekko przeczesz, aby pozbyć się nadmiaru produktu.

Te trzy kroki wystarczą, aby cieszyć się odświeżonymi i pachnącymi włosami przez kilka kolejnych godzin.

Reklama

Kiedy używać suchego szamponu?

Suchy szampon może być przydatny w sytuacjach, kiedy nie możesz umyć głowy w tradycyjny sposób. Z powodzeniem schowasz go do walizki lub podręcznej torebki, dzięki czemu możesz mieć produkt zawsze przy sobie!

Kiedy przyda się suchy szampon? 

  1. W dni, gdy nie masz czasu na umycie włosów wodą i zwykłym szamponem, a twoje włosy wyglądają już tłusto lub brzydko pachną.
  2. W trakcie podróży, gdy nie masz dostępu do wody i szamponu.
  3. Gdy chcesz ograniczyć częstotliwość mycia włosów wodą, aby uniknąć przesuszenia włosów.
  4. Kiedy chcesz zachować fryzurę na dłużej. Odpowiedni rodzaj suchego szamponu może nadać włosom objętość i odpowiednią teksturę.
  5. W każdej sytuacji, gdy potrzebujesz natychmiastowego odświeżenia włosów, np. przed niespodziewanym spotkaniem.

Warto jednak pamiętać, że suchy szampon nie ma właściwości myjących i jego stosowanie nie zastąpi regularnego mycia włosów wodą i tradycyjnym szamponem. Suchy szampon może być używany jako uzupełnienie lub awaryjne rozwiązanie, ale nie powinien być częścią codziennej rutyny pielęgnacyjnej.

Jak często używać suchego szamponu?

Częstotliwość stosowania suchego szamponu zależy od indywidualnych potrzeb i preferencji, ale zazwyczaj zaleca się używanie go nie częściej, niż raz na 2-3 dni.

Reklama

Zbyt częste stosowanie suchego szamponu może prowadzić do nagromadzenia produktu na skórze głowy i włosach, co będzie skutkować zatykaniem porów skóry i powstawaniem podrażnień.

Jeśli masz bardzo tłuste włosy lub prowadzisz bardzo aktywny styl życia, który powoduje nadmierne pocenie się, możesz potrzebować częstszego stosowania suchego szamponu. Jednak w takiej sytuacji najlepiej skonsultować się z fryzjerem lub dermatologiem, aby dobrać najlepszą rutynę pielęgnacyjną dla twojego rodzaju włosów i skóry głowy.

Jak myć włosy po użyciu suchego szamponu?

Długotrwale stosowany suchy szampon może mocno obciążać włosy, dlatego nie zapominaj o regularnej pielęgnacji po użyciu tego produktu.

Reklama

Aby dobrze oczyścić skórę głowy i włosy, dwukrotnie umyj włosy tradycyjnym szamponem. Po dokładnym spłukaniu włosów możesz użyć delikatnego peelingu trychologicznego, dzięki któremu usuniesz resztki suchego szamponu zalegające na skórze głowy. Na koniec nie zapomnij o delikatnej odżywce, która nawilży twoje włosy.

Suchy szampon to doskonały produkt, którego możesz użyć w awaryjnych sytuacjach. Pamiętaj jednak, że nie zastąpi on dokładnej pielęgnacji skóry głowy i włosów. Potrzebujesz produktów do pielęgnacji włosów? Odwiedź stronę drogerii internetowej Way To Beauty i wybieraj spośród szerokiej oferty suchych i tradycyjnych szamponów, specjalistycznych odżywek oraz masek do włosów.

Reklama
Artykuł sponsorowany
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama