Czysta toaleta
Canva.com

Świeżość i czystość toalety? Oto niezawodny trik prosto z hotelu!

Niezależnie od tego, czy mieszkasz w domu czy mieszkaniu, utrzymanie czystości w łazience, a zwłaszcza toalety, jest priorytetem. Czysta i pachnąca toaleta wpływa na komfort codziennego życia.
Reklama

Jak zrobić mieszankę z proszku, soli i octu?

  • 1 szklanka proszku do prania
  • 1 szklanka soli (np. kuchennej lub drobnej morskiej)
  • 1 szklanka octu (białego lub jabłkowego)

Jak wyczyścić toaletę?

  1. Wymieszaj proszek do prania z solą: W misce połącz ze sobą proszek do prania i sól. Mieszaj do uzyskania jednolitej konsystencji.
  2. Wsyp powstałą mieszankę do miski toaletowej. Pamiętaj, aby dokładnie rozprowadzić mieszankę na całej powierzchni, zwłaszcza w miejscach, gdzie zazwyczaj gromadzi się kamień czy osad.
  3. Powoli wlej do toalety szklankę octu. Będzie się pienić, co jest normalne i wskazuje na reakcję chemiczną. Pozwól działać mieszance przez około 15-20 minut.
  4. Po upływie wyznaczonego czasu, weź szczotkę do toalety i dokładnie wyszoruj wnętrze miski, szczególnie te miejsca, gdzie zazwyczaj gromadzi się kamień i osad.
  5. Po dokładnym wyszorowaniu wnętrza miski, spłucz wodę, aby usunąć resztki mieszanki. Efektem powinna być lśniąca i czysta toaleta.
  6. Aby utrzymać czystość i świeżość toalety, powtarzaj ten proces raz w tygodniu lub dwa razy w miesiącu, w zależności od potrzeb.
Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama