Trawa pampasowa
Canva.com

Trawa pampasowa w ogrodzie. Jak zadbać, aby zawsze wyglądała pięknie?

Trawa pampasowa to rodzaj trawy pochodzącej z Ameryki Południowej. Jej nazwa pochodzi od równin Pampas w Argentynie, gdzie pojawiła się po raz pierwszy. Jest to jedna z najpopularniejszych traw na świecie, wykorzystywana w architekturze krajobrazu oraz w celach dekoracyjnych. Dziś podpowiemy wam, jak zadbać o tę ozdobną trawę w ogrodzie.
Reklama

Delikatna dekoracja dla Twojego ogrodu

Trawa pampasowa
Canva.com

Trawa ma niepowtarzalny kształt i jest bardzo miękka w dotyku. W rzeczywistości słowo „pampas” oznacza po hiszpańsku „miękki”. Ten rodzaj trawy ma małe, faliste liście i zwykle ma około stopy wzrostu. Kwitnie w kolorach: biały, żółty, pomarańczowy, czerwony i fioletowy. Trawa rośnie w kępkach.

Reklama

Trawa pampasowa ma głęboki system korzeniowy, który pomaga zatrzymywać wilgoć w glebie i może być używana jako roślina okrywowa lub do stworzenia naturalnie wyglądającej granicy. Jest to bardzo wytrzymała trawa i może rosnąć nawet w złych warunkach glebowych.

Jak zadbać o trawę ozdobną?

Trawa pampasowa
Canva.com

Aby zasadzić trawę pampasową w swoim ogrodzie, musimy najpierw przygotować glebę. Powinniśmy użyć łopaty, aby wykopać ziemię i wymieszać ją z kompostem, mchem torfowym i piaskiem przed zasadzeniem. Upewnijmy się, czy otwór jest wystarczająco głęboki, aby umożliwić rozrost korzeni.

Reklama

Umieszczamy trawę pampasową w dołku i przykrywamy ją ziemią. Dodajemy wodę do gleby, aż będzie wilgotna, ale nie mokra. Następnie dodajemy trochę więcej ziemi, aby pokryć korzenie trawy pampasowej. Na koniec dodajemy trochę ściółki, aby pomóc w zwalczaniu chwastów i zapewnić swojej trawie pampasowej dodatkowe składniki odżywcze.

Jedną z najczęstszych chorób dotykających trawę pampasową jest zgnilizna korzeni Phytophthora. Ta choroba może spowodować obumieranie rośliny. Trawa pampasowa ma również inne choroby, takie jak zgnilizna korzeni Oomycete, więdnięcie Fusarium i zgnilizna korzeni Pythium.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Żaden artykuł nie został przypisany do tego taga
Reklama
Reklama
Reklama