Gospodyni stosuje domowe sposoby i sprytne triki przy sprzątaniu.
Canva

10 trików zaradnej pani domu, czyli co łączy majonez z mydłem?

Zobacz, jak możesz sobie ułatwić życie! Sprawdź domowe sposób na sprzątanie i pranie. Kiedy najlepsze chemiczne środki zawodzą, warto sięgnąć po nietypowe rozwiązania. W tym artykule dowiesz się, jak można wykorzystać w domu aspirynę i do czego poza kuchnią przyda się kawa.
Reklama

Domowe sposoby — dlaczego warto z nich korzystać?

Takie triki bardzo się przydają, kiedy tradycyjne środki chemiczne nie działają. Do tego wiele produktów wykorzystywanych przy tych metody znajdziesz po prostu w swoim domu.

Mężczyzna stosuje domowe sposoby przy praniu w pralce.
Canva

10 trików perfekcyjnych pań domu

  1. Chusteczki nawilżane dla niemowląt — działają prawdziwe cuda. Doczyścisz nimi wiele brudnych powierzchni. Pomagają utrzymywać czystość, bo wystarczy je wyciągnąć i tylko coś nimi przetrzeć.
  2. Paracetamol — masz przypalone żelazko? Skorzystaj z tabletki przeciwbólowej. Nagrzane żelazko czyść paracetamolem umieszczonym w szczypcach.
  3. Herbata — coś w domu brzydko pachnie? Herbata świetnie pochłania nieprzyjemne zapachy. Możesz umieścić ją na przykład w przepoconych butach. Efekt przejdzie Twoje najśmielsze oczekiwania! Możesz też rozsypać herbatę odkurzaczem i ją wciągnąć, pomoże to pochłonąć nieprzyjemne zapachy z worka.
  4. Kawa — zostały Ci fusy po porannym espresso? Świetnie! Kawa też doskonale sprawdza się w roli pochłaniacza zapachów. Jeśli nie podoba Ci się woń, która panuje w Twojej lodówce, śmiało umieść w niej kawę! Z kawowych fusów możesz też zrobić peeling do ciała.
  5. Majonez — nie możesz usunąć naklejek z mebli lub jakichś sprzętów? Nie ma problemu! Majonez świetnie sobie z tym poradzi! Musisz nasmarować nim naklejkę i zostawić na jakiś czas.
  6. Olej lniany — tutaj całkowite zaskoczenie... Tym olejem umyjesz okna!
  7. Mydło w kostce — oczywiście nie chodzi o to, że możesz się nim umyć. Jakie ma jeszcze zastosowanie? Umieść je w szafce z ubraniami. Będą pięknie pachnieć!
  8. Aspiryna — idealnie sprawdzi się do... kwiatów! Dodaj pół tabletki to wody, w której będą stać. Zobaczysz, jak rozkwitną. Nieprędko zwiędną!
  9. Ocet — tutaj zastosowań jest naprawdę mnóstwo! Możesz dodać ocet do prania, co pozwoli odświeżyć ubrania. Świetnie sprawdzi się też do czyszczenia po wymieszaniu z wodą
  10. Soda oczyszczana — tu podobnie jak z octem, nadaje się do prania, jak i do czyszczenia jakiś większych zabrudzeń.
Reklama
Autor - Izabella Gaudyńska
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
i.gaudynska@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama