Pies w zimie
Canva.com

Twój pies uwielbia zabawy w śniegu? Przygotuj go na mroźny sezon!

Przed nam zima. To ostatni dzwonek, aby zaplanować pielęgnację czworonogą, aby mógł cieszyć się płatkami śniegu i ciepłem domowego ogniska. Sprawdź nasze porady!
Reklama

Zabaj o ochronę łap

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, jest upewnienie się, że opuszki łap Twojego psa są w dobrym stanie. Poduszki łap pełnią funkcję izolacji od zimnego podłoża, więc jeśli są popękane lub suche, nie będą tak skuteczne. Jest kilka sposobów, by chronić łapy psa zimą:
  • Zainwestuj w buty dla psa lub skarpety dla łap. Pomogą one utrzymać łapy w cieple i suchości, a także ochronią je przed solą i innymi substancjami chemicznymi, które mogą znajdować się na ziemi.
  • Zastosuj balsam lub wosk do łap. Stworzy to barierę przed czynnikami zewnętrznymi i pomoże nawilżyć opuszki łap.
  • Wycieraj łapy po każdym spacerze. Pomoże to usunąć sól, substancje chemiczne lub zanieczyszczenia, które mogą znajdować się na łapach.

Zapewnij psu ciepło

Pies w zimie
Canva.com

Kolejną ważną rzeczą jest upewnienie się, że psu jest wystarczająco ciepło. Jest to szczególnie ważne w przypadku ras krótkowłosych, psów starszych lub chorych.

  • Kup psu dedykowany płaszcz lub sweter. Pomoże to utrzymać ciepło ciała i ochroni go przed żywiołami.
  • Dodaj koc do legowiska. Dzięki temu będzie mu ciepło i przytulnie podczas snu.

Ważne jest nawodnienie organizmu

Zimą, podobnie jak latem, ważne jest nawadnianie psa. Upewnij się, że zawsze ma dostęp do świeżej, czystej wody. Jest to szczególnie ważne, jeśli mieszkasz w rejonie, gdzie woda może zamarzać.
Reklama
Dodaj do jedzenia trochę rosołu z kurczaka lub wołowiny. To pomoże dodać do psiej diety trochę dodatkowej wilgoci i składników odżywczych.

Ponadto:

  • Regularnie szczotkuj sierść. Pomoże to usunąć wszelkie zanieczyszczenia, resztki i martwe włosy. Pomoże też rozprowadzić naturalne olejki i utrzymać sierść w zdrowiu.
  • Przycinaj paznokcie. Jest to ważne przez cały rok, ale szczególnie istotne w zimie. Długie paznokcie mogą utrudniać psu chodzenie po oblodzonych lub zaśnieżonych powierzchniach.
Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama