Pies w lesie
Canva.com

Czy psy mogą jeść grzyby? Objawy zatrucia u zwierząt

Jesienne spacery po lesie z czworonogiem czas zacząć! To doskonały czas, aby odetchnąć po ciężkim dniu i jednocześnie zapewnić psu dobrą zabawę. Co zrobić, jeśli nasz pies zje napotkane w lesie grzyby? Czy może się rozchorować?
Reklama

Czy grzyby są dobre dla zwierząt?

Pies w lesie
Canva.com

Jesień sprzyja podziwianiu natury. Warto pojechać do lasu z bliską osobą i czworonogiem, aby cieszyć się ostatnimi ciepłymi dniami w tym roku. Należy jednak uważać na grzyby oraz owoce, które znajdziemy w lesie. Jeśli zależy Ci na zdrowiu psa, to nie powinniśmy pozwalać na to, aby pies jadł dobrodziejstwa lasu przypadkowo, bo może to grozić zagrożeniem dla jego życia i zdrowia. Grzyby mogą być dla naszych pupili śmiertelne.

Reklama

Grzyby dla zwierząt są ciężkostrawne i nawet te jadalne dla człowieka mogą mu zaszkodzić i spowodować niestrawność. Szczególnie psy, które mają choroby układu pokarmowego nie powinny sięgać po dobra lasu. Odpowiedzialne żywienie zwierząt jest naszym zadaniem, dlatego nie ryzykujmy i na spacerze w lesie uważajmy na to, co nasz pupil obwąchuje i\/lub je.

Zatrucie grzybami u czworonogów

Gdy nasz pies zje jakiegoś trującego grzyba, to zatrucie będzie się rozwijało bardzo szybko.

Reklama

Musimy wówczas zachować zimną krew i jak najszybciej pomóc zwierzakowi zwymiotować to, co zjadł. Istotne jest, aby usunąć treść pokarmową z żołądka w ciągu maksymalnie 2 godzin.

Warto wiedzieć, że wywołanie wymiotów nie jest wcale takie trudne. Wystarczy podać psu do pyska strzykawkę wody utlenionej. Nie przesadzajmy z ilością, aby nie podrażnić śluzówki. Kolejnym sposobem będzie zmieszanie węgla z wodą. Taki roztwór zminimalizuje ryzyko osadzenia się trucizny w żołądku. Jak najszybciej warto wybrać się do lekarza, jeśli zauważmy takie objawy jak: pobudzenie, apatia, biegunka, wymioty, ból brzucha, drgawki oraz nieprzyjemny zapach z pyska.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama