Małe dziecko w trakcie rozszerzania diety, jest karmione łyżeczką. Ma niepewną minę.
Canva

Twoja pociecha uwielbia marchewkę, ale często się brudzi? Oto sposób na plamy

Marchewka to zdrowe i smaczne warzywo, które często jest dodawane do potraw. Niestety, ma ona tendencję do pozostawiania trudnych do usunięcia plam na ubraniach i materiałach.
Reklama

Czyste mleko

Jeśli plama z marchewki jest świeża, można ją z łatwością usunąć za pomocą czystego mleka. Nasącz plamę mlekiem i pozostaw na kilka minut. Następnie delikatnie wytrzyj wilgotną gąbką lub tkaniną.

Soda oczyszczona

Soda oczyszczona to uniwersalne narzędzie do czyszczenia, które może również pomóc w usunięciu plam z marchewki. Wymieszaj szczyptę sody z niewielką ilością wody, aby utworzyć pastę. Nałóż pastę na plamę i delikatnie wytaruj wilgotną gąbką.

Płyn do prania

Płyn do prania to kolejny skuteczny środek do usuwania plam z marchewki. Wlej niewielką ilość płynu bezpośrednio na plamę i delikatnie wmasuj. Następnie spłucz ciepłą wodą.

Boraks

To naturalny środek czyszczący, który może być stosowany do usuwania plam z marchewki. Rozpuść dwie łyżki boraksu w ciepłej wodzie i namocz plamę w roztworze przez kilka godzin. Następnie wytrzyj plamę wilgotną gąbką.

Sok z cytryny i sól

Wyciśnij kilka kropel soku z cytryny na plamę z marchewki i posyp ją solą. Pozostaw na kilka minut, a następnie wytaruj plamę wilgotną gąbką.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama