Jak wychować szczęśliwe dziecko?
pixabay.com

Twoje dziecko ciągle prosi o coś słodkiego? Oto zdrowe przekąski bez żalu!

Dzienne menu maluchów zazwyczaj nie będzie się składać wyłącznie z typowych głównych posiłków. Warto zostawić w nim również trochę miejsca na pewne zdrowe przekąski, które wprowadzą do organizmu odpowiednie składniki odżywcze, a przede wszystkim zaspokoją tzw. "zachciankę", która dopada od czasu do czasu każde dziecko (a i niejedną osobę dorosłą).
Reklama

Przekąski dla dzieci mogą stanowić nawet do piętnastu procent ich dziennego zapotrzebowania energetycznego. Powinny być jedzone między głównymi posiłkami, niekoniecznie zawsze, ale wtedy, gdy maluch rzeczywiście nabierze na nie ochotę, wyrazi chęć zjedzenia czegoś jeszcze lub powie jasno i wyraźnie, że jest głodny, mimo iż do obiadu zostanie jeszcze trochę czasu.

Sklepowe słodycze bez cukru?

Zdrowymi przekąskami - o dziwo - mogą być gotowe produkty kupione w sklepie. Niekoniecznie trzeba więc bawić się w samodzielne pieczenie zdrowych batoników z płatków owsianych albo formowanie kulek mocy z masy daktylowej, pasty kokosowej i dodatkowych orzechów, skoro identyczne wyroby o prostych i dobrych składach można już dostać w różnych supermarketach, dyskontach, a nawet i... drogeriach. Trzeba po prostu czytać składy i sprawdzać, z czego zrobiono "zdrowe" chipsy, warzywne krakersy albo "fit" słodkości. Do wyboru są owoce w gorzkiej czekoladzie, orzeszki bez soli albo np. żelki wykonane wyłącznie na soku owocowym, bez dodatku cukru czy jakichkolwiek innych słodzików.

Reklama

Jeszcze lepsze zdrowe przekąski dla dzieci to po prostu czyste owoce.

Jedno jabłko, banan czy też garść truskawek zaspokoją mały głód, zwłaszcza gdy doda się do nich jeszcze jakieś źródło białka i źródło zdrowych tłuszczów, czyli np. połączy się małe opakowanie jogurtu naturalnego z ulubionymi owocami i garścią migdałów. Taki deser można zresztą stworzyć na tysiące różnych sposobów, wymieniając w nim po prostu używane dodatki. Przekąski dla dzieci nie muszą być nie wiadomo jak sycące. Z tego względu w ich roli sprawdzają się nawet owocowe lub warzywne soki, przecierane samodzielnie ze świeżych i jakościowych produktów.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama