Tata karmi dziecko, które nie chce jeść.
Canva

Twoje dziecko nie chce jeść? 6 metod, dzięki którym się to zmieni!

Kanapeczki w kształcie zwierzątek, tłumaczenie, rozmowy? Próbujesz wszystkiego, ale dziecko nie chce jeść? Bez względu na to, czy problem pojawił się nagle, czy było tak od początku, warto nad tym popracować. Co możesz zrobić?
Reklama

Dziecko nie chce jeść? - Nie zmuszaj go pod żadnym pozorem!

Jeśli dostrzegasz problem, to dobrze! Możesz działać coś w kierunku zmiany.

Przede wszystkim pamiętaj, żeby nie zmuszać do posiłku, przyniesie to odwrotny skutek, a w przyszłości dziecko może mieć problemy i niezdrowy stosunek do jedzenia.

Smutne dziecko nie chce jeść warzyw.
Canva

7 metod, które pomogą, kiedy dziecko nie chce jeść

  1. Szwedzki bufet — nie nakładaj maluchowi jedzenie na talerz. Pozwól m zdecydować, na co ma ochotę i niech sam po to sięgnie. Pilnuj, tylko żeby na stole znalazły się wszystkie potrzebne produkty i niech z nich dziecko wybiera.
  2. Wspólne posiłki — nie nakładaj dziecku osobno, niech jedzenie będzie podane w tym samym czasie dla wszystkich. Do tego, powinny być to produkty, które wszyscy mogą jeść.
  3. Zachęć do spróbowania — zachęć, nie zmuszaj. Nie mów, żeby ugryzło, czy zjadło chociaż kawałek. Zapytaj, jak pachnie, czy jest słodkie słone. Jeśli maluch, chociaż poliże danie, to już sukces. Może odkryje, że mu smakuje i zje wszystko?
  4. Często podawaj ten sam produkt — jeśli dziecko nie chce zjeść marchewki za pierwszym razem, nie znaczy to, że nie skosztuje jej, kiedy kolejny raz pojawi się na stole.
  5. Różne formy podania — pamiętaj, że każdy produkt możesz podać na kilka sposobów. Może nie będzie chciał jeść żółtego sera w plasterkach, ale posmakuje mu starty na wiórki?
  6. Brak podjadania między posiłkami — to bardzo ważne! Dziecko nie musi być bardzo głodne, ale jeśli przed chwilą zjadło ciastka albo chrupki, to na pewno nie będzie chciało zjeść rzeczy, które nie są jego ulubionymi.
Reklama
Autor - Izabella Gaudyńska
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
i.gaudynska@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama