Twoje dziecko nie chce jeść? Sprawdź nasze sposoby na niejadka!

Dziecko Czwartek, 31 października 2019
Oceń:
4 / 21 głosów

Dwoisz się i troisz przygotowując dziecku najbardziej wymyślne posiłki po to tylko, żeby zjadło cokolwiek? Ale ono dalej wszystko wypluwa i odsuwa stanowczo talerz. Trudno przetrwać takie chwile, zwłaszcza, że przecież chcemy dla swojego dziecka jak najlepiej, ale my mamy sposoby na to, żeby zamienić niejadka w dziecko, które chętnie spróbuje dosłownie wszystkiego.

Co zrobić, gdy dziecko nie chce jeść?

Wiele dzieci odrzuca każdy posiłek, nawet go nie próbując. Jest to dla rodziców trudne doświadczenie i doskonałe ćwiczenie cierpliwości. Trudno jest wygrać z niejadkiem, ale nie jest to niemożliwe. Najważniejszą zasadą jest niepoddawanie się. Nawet jeśli będzie bardzo trudno i przestaniesz wierzyć, że Twoje dziecko kiedyś zje coś więcej niż suchy chleb, bądź cierpliwa. To zaprocentuje. Co jeszcze możesz zrobić?

Panuje moda na niedosładzanie. Cukier to przecież białe zło, ale przecież można znaleźć zamienniki. Jeśli osłodzisz nieco gorzkawy sok owocowy, dziecko chętniej po niego sięgnie. Stosuj też trik z miksowaniem. Oczywiście nie w każdym przypadku się sprawdzi, ale na przykład gdy gotujesz zupę brokułową i to jeszcze z dodatkiem szpinaku, możesz zrobić z niej krem, a gdy dziecko zapyta co to za zupa, odpowiedz, że taką samą jadł Shrek! Zobaczysz, że maluch od razu zmieni zdanie co do spróbowania.

Źródło: pixabay.com