Dzieci są na wakacjach. Biegają po plaży.
Canva

Wakacje z dziećmi. O czym trzeba pamiętać?

Co zrobić, żeby te wakacje z dziećmi były udane? Jak je zorganizować, żeby cała rodzina była zadowolona i wszyscy wypoczęli? Wystarczy, że wszystko zaplanujesz i przygotujesz się na różne ewentualności. Dzięki temu żadna sytuacja Cię nie zaskoczy, a dzieci będą miały zapewnioną rozrywkę. Na pewno czeka was wspaniały czas!
Reklama

Wakacje z dziećmi — miejsce jest ważne

Nie jest istotne, czy wybierzecie się w góry, nad morze czy jezioro. Koniecznie musisz zwrócić uwagę na to, żeby miejsce było przystosowane do rodzin z dziećmi.

W miejscach, gdzie znajdują się takie udogodnienia, jest po prostu łatwiej, ale i bezpieczniej. Jeśli masz małe dzieci, sprawdź, czy tam, gdzie jedziesz, dostępne są foteliki do karmienia, bramki zabezpieczające, przewijaki i zamknięte place zabaw.

W przypadku większych dzieci nie jest to tak istotne, ale nadal powinno to być miejsce, gdzie mogą czuć się swobodnie — znajdują się place zabaw czy specjalne pomieszczenia, gdzie mogą poszaleć. W niektórych miejscach organizowane są animacje dla najmłodszych.

Elegancki hotel nieprzystosowany do rodzin z dziećmi na pewno się nie sprawdzi.

Dzieci są z rodzicami na wakacjach, siedzą nad basenem.
Canva

Wakacje z dziećmi — to musisz ze sobą zabrać!

Reklama

Koniecznie zabierz ze sobą apteczkę. Musisz pamiętać o plastrach, opatrunkach, czymś do zdezynfekowania ran. Ważne są też leki przeciwgorączkowe, coś na biegunkę, elektrolity. Jeśli dzieci mają chorobę lokomocyjną, lepiej zabrać też jakieś preparaty, które mogą złagodzić jej skutki.

Potrzebne też będą kremy z wysokim filtrem, nakrycia głowy oraz coś do odstraszania kleszczy i komarów.

Wakacje z dziećmi — dobrze zaplanuj podróż

Zwróć uwagę na to, czy dziecko dobrze znosi jazdę autem lub innymi środkami lokomocji. Jeśli nie, najlepiej będzie jechać nocą — dzięki temu są szanse, że podróż zostanie przespana.

Na drogę naszykuj jakieś zabawki (najlepiej nowe albo takie, którymi dziecko dawno się nie bawiło) i książeczki.

Reklama

Zadbaj też o jakieś niebrudzące i niepsujące się przekąski — owoce, musy w tubkach, placuszki, chrupkie pieczywo, kabanosy. Do picia najlepiej zabrać wodę i niezbyt mocną herbatę w termosie.

Dzieci jadą autem na wakcje.
Canva

Wakacje z dziećmi — co spakować?

Koniecznie zabierz dużo ubrań na zmianę i jakieś niezbyt duże zabawki. Jeśli podróżujesz z mniejszym dzieckiem, zastanów się, czy zabrać wózek, czy może lepsze będzie nosidło albo chusta. Zarówno przy starszych, jak i mniejszych dzieciach przydadzą się nawilżane chusteczki.

Reklama
Autor - Izabella Gaudyńska
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
i.gaudynska@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama