Pączki
Canva.com

Wiemy, że czekałaś na ten poradnik. Jak spalić jednego pączka?

Nawet te osoby, które, na co gdzie dbają o swoją linię, pilnują spożywania odpowiedniej ilości kalorii albo wręcz stosują ujemny bilans kaloryczny w celu zrzucania wagi, często podczas tłustego czwartku pozwalają sobie na zjedzenie tego jednego pączka. A czasem dwóch, trzech lub nawet czterech.
Reklama

Nikt nie powinien mieć z tego powodu żadnych wyrzutów sumienia, ale nie zmienia to faktu, że po większym obżarstwie sporo osób będzie chciało się dowiedzieć, ile trzeba spalać jednego pączka, aby nie odłożył się go pod postacią zbędnej tkanki tłuszczowej. Warto więc wiedzieć, że jeden pączek to równowartość mniej więcej czterystu kalorii. Oczywiście sporo zależy tutaj od nadzienia i pokrycia, jednakże dla uproszczenia sytuacji warto przyjąć tę ogólną wartość, bo będzie ona pasować do większości łakoci - czy to z dżemem, czy to z czekoladą bądź nadzieniem różanym.

Co robić, aby spalić kalorie z pączka?

Pączki
Canva.com

Czterysta kalorii to dość spora ilość, dlatego by ją spalić, zwykle trzeba ćwiczyć mniej więcej przez jedną godzinę. Typ aktywności ma jednak znaczenie. Znacznie więcej kalorii spala się podczas dość intensywnego biegu, wykonywanego przy wysokim tętnie, niżeli w trakcie lekkiego aerobiku, któremu bliżej do delikatnego tańca niżeli prawdziwych ćwiczeń. Świetne będą także ćwiczenia siłowe. Nie dość, że umożliwiają one spalenie właśnie jakichś czterystu kalorii w ciągu godziny, do tego podkręcają metabolizm, by organizm mógł radzić sobie z nagromadzoną tkanką tłuszczową i zjedzonymi kaloriami jeszcze przez jakiś czas po treningu.

Reklama

A jak spalić pączka, jeżeli ma się już siłę wyłącznie na spacer? W tym przypadku trzeba będzie maszerować przez przynajmniej półtorej godziny i to naprawdę szybkim tempem, aby choć trochę się zmęczyć.

To, że zjadło się pączka, wcale nie musi być jednak powodem do udania się na siłownię albo wykonania dodatkowego treningu. Nie należy się karać za zrobienie sobie drobnej przyjemności. Od jednego pączka jeszcze nikt nie utył, tak samo jak i od garści faworków.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama