Kobiece nogi, zbliżenie na stopy
pexels.com

Wsyp do miski z wodą ten składnik, a Twoje stopy odpoczną

Długi dzień w pracy na stojąco, a może ciągle jesteś w biegu? Oto kilka babcinych sposobów na złagodzenie zmęczonych nóg.
Reklama
Zmęczone stopy mogą być uciążliwe i bolesne, ale nie musisz od razu korzystać z usług profesjonalnego masażysty, aby poczuć ulgę. Sól Epsom, ocet jabłkowy, olejek eteryczny mięty pieprzowej i kostki lodu to proste sposoby, które możesz wypróbować w domu, aby złagodzić ból i zmęczenie nóg.

Sól Epsom to naturalny środek łagodzący bóle mięśni i stawów, który można dodać do wody w wannie lub misce. Wystarczy wsypać około 1/4 szklanki soli do miski z ciepłą wodą i zamoczyć w niej stopy przez około 15-20 minut. Sól zawiera magnez, który pomaga rozluźnić mięśnie i zmniejszyć obrzęki.

Ocet jabłkowy

Ocet jabłkowy to kolejny naturalny środek, który może pomóc w łagodzeniu zmęczenia nóg. Wystarczy dodać około 1/2 szklanki octu do miski z ciepłą wodą i zamoczyć w niej stopy przez 10-15 minut. Ocet pomaga wzmocnić krążenie krwi, co przynosi ulgę zmęczonym stopom.

Reklama

Olejek eteryczny zmięty pieprzowej

Olejek ma właściwości przeciwzapalne i chłodzące, co czyni go idealnym środkiem na łagodzenie zmęczenia nóg. Wystarczy dodać kilka kropel do miski z wodą i zamoczyć w niej stopy przez około 10-15 minut.

Kostki lodu

Kostki lodu to proste rozwiązanie, które może pomóc w łagodzeniu przemęczenia stóp. Wystarczy umieścić kilka kostek lodu w misce z wodą i zamoczyć w niej stopy przez 5-10 minut. Lodowe kąpiele pomagają zmniejszyć obrzęki i złagodzić ból.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama