Gumowa ośmiornica do kąpieli.
Canva

Trzeba je wyrzucić, najlepiej od razu

Takie zabawki, to wręcz klasyka. Gumowe kaczuszki albo jakieś morskie stworzenia świetnie sprawdzają się w wannie, czy pod prysznicem. Niestety zabawki do kąpieli są szkodliwe. Dlaczego? Czy można coś z tym zrobić?
Reklama

Zabawki do kąpieli są szkodliwe. Dlaczego?

Jeśli zabawki do kąpieli nie są w odpowiedni sposób czyszczone i osuszone, to pojawi się na nich pleśń, zwana potocznie "trupią pleśnią". Jest też spora szansa na rozwój różnych bakterii.

Co to jest trupia pleśń

Trupia pleń rozwija się w wilgotnych miejscach, ale też w rozkładających się ciałach zmarłych. Można znaleźć ją w zabawkach do kąpieli typu gumowe kaczuszki, których nie ma ja jak wyczyścić w środku. Dlaczego? Woda nie ma jak wyciec i w środku zabawek są idealne warunki do rozwoju pleśni.

Zielona i żółta kaczuszka w pianie do kąpieli.
Canva

Czy można zapobiec pojawianiu się pleśni, żeby zabawki do kąpieli nie były szkodliwe?

Przede wszystkim, pamiętaj o jednym. Jeśli pleśń się pojawiła, to zabawki są do wyrzucenia, nie da się ich uratować.

Możesz starać się osuszać je po każdym użyciu i pilnować, żeby nie znajdowały się w wodzie zbyt długo. Niestety, jeśli zabawki mają w sobie otwory, to bardzo ciężko usunąć z nich wodę.

Jakie zabawki do kąpieli nie są szkodliwe?

Szukaj zabawek, które da się łatwo wytrzeć, wysuszyć. Nie powinno w nich być otworów. Możesz też szukać takich, które da się rozkręcić, żeby była gwarancja, że każda część zabawki została oczyszczona.

Reklama
Autor - Izabella Gaudyńska
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
i.gaudynska@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama