Kobieta pije zieloną herbatę z zadowoloną miną.
Canva

Pijesz to do posiłku? Przestań!

Ten napój jest niesamowicie zdrowy, jednak podczas jego przygotowywania musisz pamiętać o paru zasadach. Czy wiesz, jaka to herbata i jakie ma właściwości?? Pijesz ją regularnie? Sprawdź, o czym koniecznie musisz pamiętać
Reklama

Zielona herbata i jest niesamowicie zdrowa, ale nie popijaj nią jedzenia

Picie herbaty do posiłku utrudnia wchłanianie składników odżywczych i minerałów z posiłku. Jeśli zjesz coś zdrowego i popijesz to zdrową herbatą to... efekty będą żadne. Najlepiej pij zieloną herbatę nie wcześniej niż godzinę po posiłku.

Jakie zielona herbata ma właściwości?

Pomaga redukować tkankę tłuszczową i przyspiesza metabolizm. Dobrze wpływa też na poziom cukru w organizmie. Do tego pomaga zapobiegać chorobom nowotworowym i kardiologicznym. Zmniejsza szanse na nadciśnienie.

Zielona herbata ma również działanie antyoksydacyjne.

Zielona herbata w szklance.
Canva

Jak parzyć zieloną herbatę?

Nie zalewaj jej wrzątkiem, woda powinna mieć około 80 stopni Celsjusza. Jeśli chcesz, żeby herbata działa pobudzająco, zaparzaj ją krócej, około 2, maksymalnie 3 minuty. Jeśli wolisz, żeby Cię uspokoiła i zrelaksowała, wybierz parzeni dłuższe, nawet do 6 minut.

Najlepsza będzie oczywiście herbata w liściach, a nie z torebki.

O czym pamiętać?

Pamiętaj o tym, że zielona herbata bardzo dobrze wpływa na organizm, jednak nie zastąpi zdrowego trybu życia, diety czy uprawiania sportu.

Oczywiście warto ją pić, niech będzie jednym z wielu elementów dbania o siebie. Dopiero w takiej sytuacji będziesz w stanie zaobserwować jej dobroczynne działanie.

Reklama
Autor - Izabella Gaudyńska
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
i.gaudynska@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama