Dzieci przebrane za zajączki wśród dekoracji wielkanocnych.
Canva

Zwyczaje wielkanocne dla dzieci — znasz je wszystkie?

Kolorowe pisanki, zajączek schowany w trawie, plastikowe jajka pełne wody... Co zrobić, żeby dla dzieci Wielkanoc była wyjątkowym świętem? Wiesz, jak zorganizować im ten czas i z jakimi tradycjami zapoznać najmłodszych? Zobacz, jak wspaniale można zaplanować nadchodzące chwile.
Reklama

Szukanie prezentu od zajączka

To chyba ulubiona tradycja wszystkich dzieci. Prezent, który mają dostać z okazji Wielkanocy, powinien być dobrze schowany. Najlepiej gdzieś na zewnątrz — w ogrodzie, na działce, na podwórku.

Jeśli nie ma takiej możliwości, z powodzeniem można ukryć upominki w domu. Ważne, żeby ich znalezienie nie było zbyt proste.

A co może podarować dziecku? To mogą być zarówno słodycze, jak i jakieś drobiazgi, które poprawią humor. Jeśli wolisz dać jednak konkretny, bardziej kosztowny prezent, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby tak zrobić.

Dzieci szykują dekoracje wielkanocne.
Canva

Sianie rzeżuchy

Reklama

Dla dzieci, czekanie aż posiana przez nich roślinka wyrośnie, to prawdziwa radość. Później same mogą doglądać przygotowaną rzeżuchę i podlewać ją bez pomocy dorosłego.

Jak przygotować rzeżuchę? Trzeba wyłożyć naczynie watą i zwilżyć ją wodą. Następnie na watę sypie się obficie ziarenka.

Polewanie wodą na Śmigus Dyngus

Kolejne ze zwyczajów, które dzieci uwielbiają. Warto z nimi porozmawiać wcześniej, że co za dużo, to niezdrowo. Trzeba pilnować, żeby podczas zabawy nie zniszczyć sprzętów domowych. Warto też zwrócić uwagę na to, żeby nikt nie chodził w mokrych ubraniach zbyt długo.

Wysyłanie kartek wielkanocnych

Składanie życzeń bliskim to ważna i bardzo przyjemna tradycja. Jeśli dzieci potrafią pisać, mogą samodzielnie uzupełnić kartki.

Reklama

Mogą też coś po prostu narysować, nakleić.

Kiedy kartki będą gotowe, można wspólnie, całą rodziną udać się na pocztę. Na pewno osobom, do których dotrą, będzie bardzo miło.

Chłopiec w opasce z uszami zająca, koło koszyka z czekoladowymi jajkami wielkanocnymi..
Canva

Wspólne przygotowanie do Wielkanocy

Dzieci razem z rodzicami mogą uczestniczyć w przedświątecznych zakupach, porządkach czy gotowaniu. Oczywiście na miarę swoich możliwości. Nie chodzi o to, żeby robiły wszystko, tylko o wspólne, rodzinne spędzenie czasu.

Reklama
Autor - Izabella Gaudyńska
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
i.gaudynska@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama