Halloween
Canva.com

Co wspólnego ma Halloween ze statkiem Titanic? TOP 10 szokujących ciekawostek

Przed nami Halloween! To najstraszniejsze i najbardziej upiorne święto w roku, które chętnie obchodzimy także w Polsce. Zdradzamy wam kilka ciekawostek halloweenowych, które z pewnością zaskoczą znajomych w trakcie spotkań.
Reklama

Halloween to upiorne święto, które najbardziej lubią mieszkańcy USA. 31 października na całym świecie organizowane są bale halloweenowe, pokazy lampionów z dyni, a dzieci odwiedzają domy, aby dostać cukierki lub zrobić psikus. Oto 10 ciekawostek o Halloween, które mogą was zaskoczyć.

Halloween
Canva.com

Długa historia Halloween

#1 Święto z długą historią - nie każdy wie, że Halloween obchodzone jest od blisko 6000 lat. Wierzenia mówią, że Halloween ma korzenie w Irlandii.

#2 Czy wiesz, że Amerykanie na obchody Halloween wydają blisko 7 miliardów dolarów rocznie? To drugie w kolejności najbardziej komercyjne święto w USA tuż po Bożym Narodzeniu.

Reklama

#3 Odpowiadamy na pytanie z tytułu. Halloween z Titanicem ma wiele wspólnego, bowiem dzieci w trakcie tego święta otrzymują taką ilość cukierków, że można wycenić ją na ponad 2 miliardy dolarów. Za te pieniądze można kupić aż sześć statków!

#4 Przeciętny Amerykanin w trakcie święta zjada ponad 1,5 kg cukierków.

Lęk przed Halloween

#5 Boisz się Halloween? Samhainofobia to lęk przed upiornym świętem.

Reklama

#6 Chcesz zobaczyć czarownicę na miotle? przewiń ubranie na lewą stronę i chodź w Halloween do tyłu! To stare i tradycyjne wierzenie.

#7 Czy wiesz, że największa dynia na Halloween ma 951 kg?

#8 Zabawa cukierek albo psikus jest w USA tylko dla dzieci. W niektórych stanach można dostać karę grzywny - nawet 1000 dolarów!

Pająki i Halloween

#9 Widzisz pająka w Halloween? Podobno to dusza osoby, która już nie żyje!

#10 Poprawna pisownia słowa „Halloween” to „Hallowe’en”.

Udanego Halloween!
Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama