Dieta dla pięknej skóry - lepsza od najdroższych kosmetyków

Dieta dla pięknej skóry - lepsza od najdroższych kosmetyków

Prawidłowa dieta to klucz do zdrowej i promiennej cery. Odżywiając się zgodnie z naszymi wskazówkami będziesz wyglądała pięknie i spowolnisz procesy starzenia.
Reklama
Niewątpliwie za stan naszej skóry odpowiadają czynniki od nas niezależne - jak genetyka - oraz stosowane na co dzień kosmetyki, jednak każdy specjalista to potwierdzi: kluczem do urody jest zdrowe odżywianie. Zdrowe w tym wypadku znaczy odpowiednio zbilansowane. Nasz organizm potrzebuje odpowiedniej ilości składników odżywczych - białka, tłuszczy, węglowodanów, witamin i minerałów - by prawidłowo funkcjonować. Są jednak produkty bądź kategorie produktów odżywczych, za które skóra szczególnie nam się odwdzięczy. A oto sześć filarów diety przyjaznej skórze! Po pierwsze, woda Często słyszymy, że dla zdrowia powinniśmy wypijać dwa litry wody dziennie, ale rzadko bierzemy to sobie do serca. Tymczasem prawidłowe nawodnienie organizmu to podstawa zarówno przy diecie odchudzającej, jak przy każdej innej diecie mającej na celu poprawę naszego wyglądu.
Reklama
Na nic nie zdadzą się najlepsze kremy nawilżające, jeśli nie nawodnimy organizmu od wewnątrz! Po drugie, marchew Zawarty w marchwi beta karoten, organiczny związek chemiczny, w przewodzie pokarmowym ulega przekształceniu w witaminę A. Spożywanie marchwi działa przeciwzmarszczkowo, do tego pomaga chronić skórę przed szkodliwym promieniowaniem UV. Po trzecie, pomidory Pomidory są najważniejszym źródłem likopenu, związku wspierającego odporność, działającego przeciwnowotworowo, który przy tym dodatnio wpływa na stan naszej skóry. Po czwarte, brokuły Brokuły są bogate w przeciwutleniacze oraz witaminy E i C. Witamina C stymuluje produkcję kolagenu, co sprzyja zdrowej i elastycznej skórze. Z kolei witamina E pomaga chronić błony komórkowe skóry właściwej, zapobiegając jej uszkodzeniom przez promienie słoneczne. Po piąte, tłuste ryby Do tej kategorii zaliczymy popularnego na naszych stołach łososia, tuńczyka, makrelę i sardynki. Ich mięso zawiera duże ilości dobroczynnych kwasów Omega 3, pozytywnie wpływających także na stan skóry. Przy czym specjaliści zastrzegają, że korzystne dla naszego zdrowia (i urody!) jest spożywanie ryb przygotowywanych na parze, pieczonych, gotowanych, lecz nie smażonych. Po szóste, mięso i jaja Są kluczowym źródłem białka, którego niedobór skutkuje m.in. obniżeniem napięcia mięśniowego i utratą jędrności przez skórę. Co ważne, ten element diety zasila  nasz organizm w witaminę B6 i selen zapobiegające przedwczesnemu starzeniu skóry.
Reklama
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama