Jak sobie radzić z depresją? 3 sprawdzone sposoby

Zdrowie Poniedziałek, 17 czerwca 2019
Oceń:
4 / 26 głosów

Depresja to zwykle domena okresu zimowo jesiennego, kiedy na drzewach nie ma już liści, temperatury są poniżej zera i świat wydaje się szary i smutny. Jednak są osoby, które z depresją nie mogą sobie poradzić przez cały rok. Tracą wtedy chęci do życia i najlepiej nie wychodziłyby z łóżka przez całą dobę. Jeśli Ty również masz ostatnio wyraźny spadek formy, koniecznie przeczytaj ten artykuł.

Jak sobie radzić z depresją?

Jeśli zostanie ona odpowiednio wcześnie zdiagnozowana to z całą pewnością uda się obejść bez medykamentów. Depresji nie należy się wstydzić. Jest to choroba, która przytrafia się coraz większej ilości osób. Objawia się ona smutkiem i płaczliwością. Nagle wszystko przestaje cieszyć, a największy smakosz nie chce jeść. Wciąż brakuje energii i cały czas się czegoś boimy. Przestajemy wierzyć w siebie i wydaje nam się, że jesteśmy zupełnie bezużyteczni, a nasza pamięć zaczyna zawodzić. Stajemy się powoli takim "warzywkiem", które zaczyna potrzebować innych ludzi do przetrwania. Trzeba czym prędzej coś z tym zrobić a my podpowiadamy od czego można zacząć!

Choć dookoła tyle ludzi, Ty i tak czujesz się samotna. Nie chcesz ich, czasem nawet się ich boisz. Ale jednym ze sposobów na to, jak radzić sobie z depresją jest właśnie obecność ludzi. Powinnaś znów zacząć się nimi otaczać. Spróbować się na nich otworzyć - choć to nie będzie łatwe. Jeśli wystrzegasz się tłumów, możesz spędzać czas na początku z jedną osobą. Dzielić się z nią swoimi troskami i zmartwieniami - to naprawdę pomaga. Musisz mówić. Nie wolno Ci się zadręczać. Jeśli nie porozmawiasz z nikim o swoich problemach, one wydadzą się jeszcze straszniejsze. A strach przecież tylko pogłębia depresję.

Źródło: pixabay.com