Ból menstruacyjny - jak sobie z nim radzić?

Zdrowie Czwartek, 4 lipca 2019
Oceń:
4 / 27 głosów

Nie wszystkie kobiety mają z nim problem, ale te, które wiedzą czym jest ból menstruacyjny, ze strachem odliczają dni do kolejnej miesiączki. Czasami jest nie do wytrzymania, innym razem to tylko delikatne skurcze, które są praktycznie nieodczuwalne. Zawsze jednak warto coś z tym bólem zrobić po to, by czuć się komfortowo nawet w trakcie okresu.

Nie zawsze domowe sposoby na ból menstruacyjny pomagają

Wówczas trzeba sięgnąć po apteczne specyfiki, które naprawdę ulżą w dolegliwościach. Ból miesiączkowy pojawia się zazwyczaj u dziewcząt i kobiet. Problem zanika w późniejszym czasie - najczęściej po pierwszym porodzie, ale zdarza się, że z niektórymi kobietami jest tak długo, jak długo nie przejdzie ona menopauzy.

Skurcze brzucha to nie jedyne objawy, które towarzyszą menstruacji. Mogą pojawić się także nudności oraz silne bóle głowy. Czasem zdarza się również biegunka.

Jak walczyć z bólem miesiączkowym?


Jednym ze sposobów na ból menstruacyjny jest ciepła kąpiel. Trzeba jednak pamiętać, że w trakcie miesiączki nie wolno długo przesiadywać w wannie. Zamiast kąpieli warto zastosować na przykład ciepłe okłady na podbrzusze.

Źródło: pixabay.com