książki dla dzieci

Książki dla dzieci - jak je dobrać do wieku?

Jeśli chcemy, aby nasze dziecko polubiło czytanie książek, to wówczas warto jest wprowadzić je do jego świata już od najmłodszych lat, a nawet od pierwszych miesięcy życia. Tutaj jednak należy dokładnie przemyśleć, które z książek będą odpowiednie w danym okresie rozwoju. Na rynku jest tak dużo pozycji, że na pewno każdy rodzic będzie mógł wybrać taką, która zainteresuje jego dziecko. Każde przecież jest inne, jednak jest kilka czynników, jakie powinniśmy wziąć pod uwagę na drodze do wyboru odpowiedniej lektury dla naszego szkraba.
Reklama

Książeczki dla dzieci wpływają na ich rozwój

Co książeczka dla dzieci potrafi? Wiele! Książki dla dzieci stanowią cenne źródło wiedzy o otaczającym malucha świecie. Wprowadza ja zarówno w świat kolorów, jak i kształtów, zwierząt, przedmiotów, roślin - można tak wymieniać. Dzieci i książki powinny stać się przyjaciółmi już od najmłodszych lat. Od kiedy rozpocząć przygodę z książeczkami dla dzieci? Najlepiej jak najwcześniej. Po prostu naszą rolą jest odpowiedni dobór książki do wieku dziecka. Ważne jest to, aby zainteresować je publikacją, a nie zrazić już na starcie. Na rynku jest wiele książeczek, spośród których znajdziemy odpowiednie zarówno do wieku, jak i upodobań dziecka. Największa ofertę książek dla dzieci znajdziesz w księgarniach internetowych np. 
Reklama
https://tantis.pl/ksiazki-dla-dzieci-c5062.html

Dobre książeczki dla dzieci - czyli jakie?

Dobra książeczka dla dzieci nie musi być wcale bestsellerem. Nie musi zostać obsypana nagrodami, ani też posiadać rekomendacje z różnych środowisk. Oczywiście takie nagrody mają znaczenie, ale nie każda świetna dla wszystkich książka może być taka akurat dla naszego dziecka. Dobra książeczka dla niego to taka, po którą chętnie będzie sięgał, albo też z przyjemnością ją z nami przeglądał. Najważniejsze jest czerpanie radości i na tym powinniśmy się głównie skupić. Zobacz także: http://superweb.com.pl/dlaczego-warto-czytac-ksiazki-dla-dzieci-na-dobranoc/

Książki dla dzieci, a wiek

Wybierając lekturę trzeba konkretnie określić potrzeby dziecka.
Reklama
Jeśli to maluszek, zapewnie spełni je książeczka, którą z powodzeniem będzie mógł wziąć do buzi, kolorowa, wydająca dźwięki. Słowem - lektura poniżej drugiego roku życia po prostu powinna być praktyczna. Dziecko powinno potrafić samodzielnie, bez problemu przewracać w niej kolejne strony. Ważne, żeby książeczka przedstawiała obrazki, dzięki którym dziecko będzie mogło się uczyć. Nie bez znaczenia pozostają także kolory - ważne, aby te mogły ze sobą kontrastowały ze sobą. Rynek książek dla dzieci stale się powiększa. Wydawnictwa oferują książeczki, które pobudzają dziecięce zmysły, ich strony mają zróżnicowaną fakturę, często też elementy zapachowe, tudzież dźwiękowe.
Reklama
To świetne stymulowanie rozwoju malucha, w tym także aparatu mowy. Poprzez zawarte w książeczkach wierszyki, piosenki czy rymowanki i powtarzanie ich. Przedszkolaki z kolei lubią raczej proste, acz zabane historie, które będą mogły przeczytać wspólnie z rodzicem czy inną dorosłą osobą i nie czekać za długo na zakończenie. Tematyka powinna być na tyle bliska, żeby dziecko mogło się z nią utożsamić. Wtedy znacznie łatwiej będzie je można zainteresować daną książeczką i sprawić, że tym chętniej będzie chciało po nią sięgać. Dobrze także sprawdzą się książki edukacyjne z pomocą których przedszkolak wejdzie do świata liczb, liter czy też emocji. Artykuł powstał we współpracy z księgarnią internetową Tantis.pl  
Reklama
Artykuł sponsorowany
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama