Gry dla par i nie tylko - 3 gry idealne na imprezę!

Urlop Niedziela, 9 lutego 2020
Oceń:
4 / 30 głosów

Czeka Cię kolejne spotkanie z przyjaciółmi i kompletnie nie Wiesz jaką rozrywkę im zaproponować? Siedzenie przy drinkach i zajadanie się smakołykami to nie jest klucz do udanej imprezy. Kiedy już nagadacie się za wszystkie czasy i będziecie mieli ochotę na małą odskocznię od codzienności, warto zaproponować gościom gry dla par, czy też po prostu planszowe gry imprezowe.

Na początek wystarczy kartka i długopis

Dzięki tym dwóm rekwizytom uda się rozruszać towarzystwo i choć ta zabawa akurat ma niewiele wspólnego z planszówką, to pozwala nieźle rozgrzać mięśnie brzucha. Na początek każdy wymyśla pytanie z danej kategorii. Zapisujecie te pytania na górze kartki, po czym zgrabnie ją zaginacie tak, aby nie było widać tego, co napisaliście. Podajecie kartkę zgodnie z ruchem wskazówek zegara Waszemu sąsiadowi, po czym na kartce, którą otrzymaliście od drugiego sąsiada, zapisujecie odpowiedź NA SWOJE pytanie. Znów podajecie kartkę dalej i tym razem piszecie na niej kolejne pytanie z danej kategorii, kartka wędruje do sąsiada i tak jeszcze kilka razy, aż kartka cała się zapełni. Na koniec rozwijacie ją i czytacie kolejno pytania i odpowiedzi. Wychodzą z tego naprawdę zabawne powiązania, czasem pasują, czasami trochę mniej, ale i tak trudno się nie uśmiechnąć podczas czytania.

Dlaczego warto grać w gry dla par?

Powodów jest przynajmniej kilka, ale takim głównym jest chyba to, że taki rodzaj rozrywki naprawdę zbliża, a dodatkowo można całkiem sporo się o sobie dowiedzieć - w zależności od tego, jaką grę wybierzecie. Gry imprezowe to świetna zabawa i kupa śmiechu, a na które z nich szczególnie warto zwrócić uwagę?

Zobacz też:
3 seriale na Netflix, które warto obejrzeć
Gdzie pojechać na wakacje z dziećmi?
Jak znaleźć czas na pasje?

Świetną grą dla par idealną na imprezy z większą ilością osób jest : 5 sekund bez cenzury. Pewnie znasz podstawową wersję tej gry. Powstała taka dla dzieci i z nieco trudniejszymi pytaniami - dla dorosłych. Choć tak naprawdę z większością pytań radzi sobie też nastolatek. Tym razem to wersja bez cenzury, więc możesz mieć pewność, że większość pytań zdecydowanie nie nadaje się osób poniżej 18 lat. Mnóstwo zabawy i śmiechu. Polecamy.

Źródło: pl.freepik.com