jak nie przytyć w Święta

Jak nie przytyć w Święta?

Przejdź do galerii zdjęć
Święta to taki czas, kiedy niczego sobie nie żałujemy. I to dosłownie! Są osoby, które w grudniu biorą pożyczki, a później spłacają je przez cały rok po to tylko by przez dwa dni Świąt mieć suto zastawiony stół, a rodzinę i przyjaciół móc obdzielać kosztownymi prezentami.
Reklama
Prezenty bywają nietrafione, a jedzenie często się wyrzuca, bo było go za dużo. W dodatku każdy chce przecież spróbować wszystkiego, a co za tym idzie - naprawdę łatwo jest przytyć w Święta. Jak tego uniknąć? Co zrobić, by nasza figura po Świętach wciąż była atrakcyjna? Podpowiadamy! Jak nie przytyć w Święta? To pytanie zadaje sobie każda osoba, która dba o linię. Perspektywa spotkania z rodziną przy wspólnym stole zobowiązuje do spróbowania wielu świątecznych specjałów. W końcu wiecznie odmawiać jest nieelegancko. Ale jak zachować w tym wszystkim zdrowy umiar, kiedy to kusi tak bardzo? Stary zwyczaj mówi, że trzeba spróbować każdej z 12 potraw ze Świątecznego stołu. Ale nikt nie nakazuje, byśmy nakładali sobie pełen talerz, prawda? Wystarczy wziąć jedno uszko i jednego pierożka i zalać je odrobiną barszczu. Tak samo należy zrobić z resztą potraw. W ten sposób nie będziemy się czuli przejedzeni, a jednocześnie nie przytyjemy przez Święta! Co jeszcze można zrobić, by uniknąć dodatkowych kilogramów? Do Wigilijnej kolacji i innych posiłków podczas Świąt w polskich domach serwuje się często gazowane napoje czy wody kolorowe.
Reklama
To przecież puste kalorie, które można pominąć, zastępując wspomniane napoje wodą, kompotem suszu, albo smakową herbatą. Jedz powoli! Udowodniono, że do naszego mózgu dopiero po kwadransie dociera informacja o pierwszym kęsie. O dziwo to nie żołądek informuje nas o tym, że jesteśmy najedzeni, a właśni mózg. Pomyśl, ile razy udało Ci się zjeść cały obiad w ciągu 15 minut? Skąd Wiesz, że potrzebowałaś akurat takiej dawki kalorii, skoro nie pozwoliłaś na to, by Twój organizm sam się na ten temat "wypowiedział"? Co jeszcze możesz zrobić, by nie przytyć w Święta? Przeczytaj w galerii! Zobacz też: 15 sposobów na świąteczne przejedzenie i powrót do formy po świętach Domowe sposoby na niestrawność – skuteczne leczenie niestrawności Jak dbać o gwiazdę betlejemską, by długo cieszyła oko?
Reklama
Zobacz galerię zdjęć: nie przytyć
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama