Jak obniżyć poziom cukru we krwi?

Zdrowie Wtorek, 3 grudnia 2019
Oceń:
4 / 24 głosów

jak obniżyć poziom cukru
Często nawet nie wiemy o tym, że nasz poziom cukru wkroczył na bardzo niebezpieczną granicę, ale jeśli zrobiłaś niezbędne badania i masz tę świadomość, nie wpadaj w panikę. Często można obniżyć poziom cukru nawet domowymi sposobami, bez wprowadzania dodatkowych leków.

Gdy gospodarka węglowodanowa w organizmie zostaje zaburzona, może to oznaczać, że zaczęliśmy źle się odżywiać, lub organizmowi brakuje aktywności fizycznej. Trzeba pamiętać, że jeśli dopuścimy do hiperglikemii, to może być to stan bardzo niebezpieczny, który będzie sprawcą problemów z nerkami, a nawet z sercem.

Jak obniżyć poziom cukru we krwi?

Doskonałym sposobem na utrzymanie prawidłowej ilości cukru we krwi jest ruch! Nie chodzi tutaj wcale o intensywny trening na siłowni, ale spacer do sklepu to zdecydowanie za mało. Za to, jeśli zastąpisz jazdę autem do pracy rowerem, to nie tylko poprawisz sprawność swojego organizmu, ale też zadbasz o odpowiedni poziom cukru we krwi.

Sprawdź swoje BMI

Osoby z nadwagą i otyłe mają większe prawdopodobieństwo zachorowania na cukrzycę. Dlatego właśnie należy regularnie sprawdzać swoją wagę i obliczać aktualne BMI. Jeżeli waga jest zbyt wysoka, należy ją jak najprędzej zredukować. Najprościej, zrobić to wprowadzając zdrową dietę, oraz umiarkowaną aktywność fizyczną. Powinnaś jeść 5 posiłków każdego dnia, przy czym ostatni należy spożyć najpóźniej na 3 godziny przed snem.

Jak jeszcze można obniżyć poziom cukru we krwi? Odpowiedź w galerii.

Zobacz też:
Badania diagnostyczne z domu.
Wszystko co warto wiedzieć o kawie bezkofeinowej.
Trzy trymestry ciąży - najważniejsze informacje.

Pamiętaj, że są cukry proste i złożone. Mówiąc potocznie: dobre i złe. Te proste uwalniają się bardzo szybko, a co za tym idzie, intensywnie podnoszą poziom glukozy. Żeby dowiedzieć się jaki masz poziom cukru, powinnaś badać się na czczo. Ostatni posiłek najlepiej zjeść około 12 godzin przed badaniem, ale takie absolutne minimum to 8 godzin.

Źródło: pl.freepik.com