Dlaczego warto robić postanowienia noworoczne?
Udostępnij Google News
Psychologia

Dlaczego warto robić postanowienia noworoczne?

Ludzie nie lubią robić postanowień noworocznych, bo twierdzą, że gdy tylko przestąpimy próg Nowego Roku i tak o nich zapominamy. Ale to przecież tylko od nas zależy czy tak właśnie się stanie.

postanowienia noworoczne
Co roku w okolicy Sylwestra mamy ochotę na pewne podsumowania. Lubimy pomyśleć o tym, co udało nam się osiągnąć, a który z zamierzonych celów poszedł w odstawkę. Wiele osób twierdzi, że robienie postanowień noworocznych nie ma sensu, ale my uważamy inaczej i dziś chcemy Cię do tego przekonać.

Postanowienia noworoczne - dobre, czy złe?

To zależy, jak do nich podejdziemy. Jeśli już na starcie doskonale wiemy, że nie zamierzamy spełnić postanowień z naszej listy, to tak naprawdę nawet nie warto nam ich robić. Jeżeli jednak słowa zapisane na kartce mają dla nas moc, zdecydowanie warto spisywać wszystko, o czym tylko marzymy.

Koniec roku to emocjonujący czas

To właśnie wtedy podchodzimy do wszystkiego bardziej na poważnie. Mamy wrażenie, że rozpoczyna się nowy etap w naszym życiu, a każdy koniec jest przecież zawsze początkiem czegoś nowego. Czy lepszego? To zależy już tylko od nas.
Podobno tylko 15 procent osób wypełnia postanowienia ze swojej listy. Podpowiemy dziś co zrobić, żeby o nich nie zapominać. By brnąć do celu co sił w nogach i zdobywać kolejne szczyty. Po to, żeby pod koniec roku, który ma dopiero nadejść, móc odkreślić z listy wszystko, co na niej zapisaliśmy.

Zobacz też:
Wyjątkowe życzenia wierszyki na Nowy Rok
Jak schudnąć w nowym roku – popularne diety
Pomysły na życzenia z okazji Sylwestra i Nowego Roku 2019

Źródło: pixabay.com
Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie