Twój związek się rozpada? Doceń partnera, a wszystko się zmieni!
Udostępnij Google News
Związki

Twój związek się rozpada? Doceń partnera, a wszystko się zmieni!

To pierwszy krok do trwałego rozpadu związku. Nagle częściej się kłócicie i choć w zasadzie nie rozumiesz, co się stało, wciąż dążysz do tego, aby on zniknął z Twojego życia. Dopiero gdy odchodzi, zauważasz, że jednak Ci go brakuje.

para
Na początku zawsze jest kolorowo. Motyle w brzuchu, roześmiane spojrzenia, tęsknota nawet wtedy, gdy on wyjdzie do pracy. Planujesz przez pół dnia, co będziecie robić, gdy wróci. A później i tak spędzacie wieczór spontanicznie. Ale z czasem zaczynasz coraz rzadziej zauważać jego dobre cechy. Przestajesz go doceniać.

Jak tego uniknąć?

Nawet najbardziej pozytywna osoba gaśnie, jeśli jej partner jej nie docenia. W takim przypadku nie mamy ochoty się więcej starać, a jeśli się nie staramy, to nasz związek stoi w miejscu. Dopada nas monotonia i dostrzegamy jeszcze więcej minusów bycia z kimś, kto wcześniej był dla nas prawdziwym światełkiem w tunelu. A wystarczy codziennie wziąć do ręki długopis i zanotować w kalendarzu choćby 3 rzeczy, które sprawiły, że było Wam ze sobą dobrze. Każdego dnia. To nie musi być nic wielkiego. Może być wspólny spacer, seans filmowy przed telewizorem czy choćby to, że miałaś się do kogo przytulić w nocy.

Bądź wdzięczna za to, co masz

Okazuj tę wdzięczność. Takie docenianie może polegać na przytuleniu, cmoknięciu w policzek, czy ugotowaniu ulubionej potrawy. Może też wiązać się z zakupieniem drobnego prezentu albo z organizacją wspólnego wyjazdu z okazji urlopu. Każdy, nawet najmniejszy gest może Wam dostarczyć pozytywnych emocji, które są w związku tak bardzo potrzebne.
Jak jeszcze docenić partnera?

Zobacz też:
5 rzeczy, które sprawią, że Twój związek przetrwa wszystko!
Czy związek na odległość może przetrwać?
Związek bez zobowiązań – dlaczego to się czasami opłaca? 5 powodów

Źródło: pixabay.com
Udostępnij Google News Komentarze

Polecane dla ciebie