Co zrobić, gdy boli gardło? Sprawdzone sposoby

Zdrowie Piątek, 10 stycznia 2020
Oceń:
4 / 23 głosów

ból gardła

Nie każdy ból gardła oznacza od razu poważną chorobę. Gdy pojawia się wysoka temperatura, a ból jest tak silny, że nie możesz nic przełknąć, to może być angina i wtedy konieczne będzie podanie antybiotyku, ale w innym przypadku ból gardła można łagodzić domowymi sposobami, jakimi?

Przy takiej pogodzie, jaką mamy obecnie za oknem, nie trudno o ból gardła i chrypkę. Na szczęście z tymi dolegliwościami można walczyć i to domowymi sposobami. Dziś podpowiadamy, co można zrobić, żeby mniej bolało i by infekcja szybciej ustąpiła.

Ból i chrypka idą w parze

Tak zazwyczaj jest, a wtedy trzeba walczyć z jednym i z drugim jednocześnie. Chrypa mija wraz z tym, gdy przestaje nas boleć gardło, a żeby tak się stało, warto skorzystać z domowych sposobów.
Jednym z najbardziej popularnych jest na przykład okład z ziemniaków. Wystarczy je ugotować, a później rozgnieść na papkę. Wkładamy ziemniaki w bawełniany ręcznik i owijamy nim dokładnie szyję. Można w tym celu wykorzystać szalik.

Coś jeszcze z domowych sposobów?

Całkiem sporo. Ból gardła nie oznacza wcale, że musimy od razu wykupić połowę apteki, choć warto czasem skorzystać z tabletek do ssania, czy środków do pryskania. W galerii podpowiadamy Wam, czego jeszcze można użyć zamiast lekarstwa z apteki.

Zobacz też:
Czy tatuaż boli? Jak dbać o tatuaż?
Co poradzić na ból zęba?
Ból ucha – jak możesz sobie pomóc?

Gardło boli, gdy Twoja błona śluzowa jest mocno wysuszona. Nie trudno więc się domyślić, że na taki ból najlepiej pomoże odpowiednie nawilżenie. Dużo pij! Najlepiej wody. Ale jeśli tej wody nie lubisz, to możesz też sięgnąć po ziołowe herbatki, które dodatkowo również złagodzą ból.

Źródło: pl.freepik.com