Czekolada nie tylko do jedzenia - jak jeszcze ją wykorzystać?
Udostępnij Google News
Uroda

Czekolada nie tylko do jedzenia - jak jeszcze ją wykorzystać?

Wszyscy wielbiciele czekolady doskonale wiedzą, że bywa ona lekiem na całe zło. Kiedy masz zły dzień i wydaje Ci się, że nie jesteś w stanie przebrnąć przez wszystkie problemy, które pojawiły się w Twoim życiu, zjedz kostkę czekolady. Od razu poczujesz przypływ pozytywnej energii. Choć to brzmi po części jak jakiś banał, naprawdę działa.

Najfajniejsze jest to, że jeśli kochasz czekoladę, to wcale nie musisz spożywać jej wyłącznie  w tej tradycyjnej formie. Dziś podpowiadamy, co możesz zrobić z czekolady w kuchni, ale również w ramach Twojego domowego spa!

Co zrobić z czekolady?

Czekolada ma mnóstwo wspaniałych właściwości, ale najbardziej cenimy ją za jej niezwykły smak. Jeśli masz ochotę pokombinować trochę w kuchni, możesz z czekoladowej bazy stworzyć coś naprawdę wyjątkowego:

  • małe czekoladki z nadzieniem. Wystarczy rozpuścić tabliczkę czekolady, zalać nią do połowy foremki, włożyć owoce, krem, czy słodkie cukiereczki i dolać resztę, a później włożyć wszystko do lodówki na kilka godzin.
  • czekoladowe fondue - raj dla wielbicieli słodkich smaków. Wystarczy rozpuścić czekoladę w kąpieli wodnej i zajadać ją razem z kawałkami owoców. Wykorzystaj truskawki, a otrzymasz podwójny afrodyzjak.
  • ciasteczka i ciasta czekoladowe - ciasta i muffiny z dodatkiem czekolady są przepyszne. To taki smak z dzieciństwa, kiedy to najczęściej robiło się jedno z najtańszych ciast - tzw. murzynka.
  • naleśniki z czekoladą, a może czekoladowe? Do ciasta wystarczy dodać odrobinę kakao i już uzyskamy pożądany smak, a także brązowawy kolor. Ale naleśniki można też wysmarować czekoladą od środka. Do tego dorzućmy banana i wyjdzie nam całkiem smaczna potrawa.

Co jeszcze z czekolady?

Czekolada znalazła swoje zastosowanie nie tylko w kuchni. Dzięki jej zróżnicowanym właściwościom idealnie sprawdza się również w kosmetyce. Do czego dokładnie można ją wykorzystać? O szczegółach przeczytacie w galerii.

Zobacz też:
Co jeść zamiast słodyczy? Pomysły
Jesteś na diecie, ale masz ochotę na coś słodkiego? Spróbuj ciasta z… burakiem!
Pomysł na drugie śniadanie do pracy

Źródło: pixabay.com
Udostępnij Google News Komentarze

Polecane dla ciebie