Pierwsze wrażenie jest najważniejsze! Jak dobrze wypaść?
Udostępnij Google News
Psychologia

Pierwsze wrażenie jest najważniejsze! Jak dobrze wypaść?

W wielu książkach możemy przeczytać, że aby ktoś nas ocenił, potrzebuje około pięć do siedmiu sekund. Prawda jest jednak taka, że może wystarczyć ułamek sekundy, byśmy zostali zlustrowani od stóp do głów i wrzuceni z kimś do jednego worka. Pierwsze wrażenie ma ogromny wpływ na to, jak potoczy się dalsza znajomość.

Pozytywna ocena wpłynie na dobre relacje, natomiast negatywna sprawi, że będziesz musiała się nieźle nagimnastykować, aby udowodnić komuś, że naprawdę zasługujesz kolejną szansę.

Tak Cię widzą, jak Cię odbierają

Gdy podczas pierwszego spotkania będziesz oschła, to miej pewność, że osoba, która poddała Cię ocenie, przypisze Ci podświadomie również inne, mało atrakcyjne cechy. Jeżeli natomiast skojarzysz się z kimś niezwykle ciepłym, to zostanie Ci przyklejona łatka większej ilości pozytywnych cech. Dlatego właśnie tak ważne jest to pierwsze wrażenie.

Jak zrobić dobrze pierwsze wrażenie?

Przede wszystkim musisz postarać się pozbyć nerwów. Jeśli będziesz się stresować, nie wypadniesz tak naturalnie, jak byś chciała. Zadbaj też o wygląd odpowiedni do danej sytuacji. To trochę niesprawiedliwe, ale nasz mózg podświadomie przypisuje dobre cechy osobom, które są zadbane i atrakcyjne. Poza tym sama będziesz się czuła pewniej, gdy będziesz wiedziała, że wyglądasz naprawdę dobrze. Co jeszcze możesz zrobić dla lepszego pierwszego wrażenia?

Zobacz też:
Jak docenić siebie? Potrafisz to robić?
Związek z narcyzem – jak w nim przetrwać?
Samodyscyplina to pierwszy krok do systematyczności. Jak ją w sobie wyrobić?

Źródło: pl.freepik.com
Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie