Małżeństwo z rozsądku - jakie są plusy i minusy?
Udostępnij Google News
Związki

Małżeństwo z rozsądku - jakie są plusy i minusy?

Powinno być tak, że na ślub decydujemy się w momencie, gdy spotykamy osobę, w której bezgranicznie się zakochujemy. Jeśli łączy nas silne uczucie i mamy pewność, że to właśnie z nią chcemy spędzić resztę życia, wydaje się, że nie ma tak naprawdę lepszego wyjścia, jak małżeństwo. Bywa jednak tak, że to nie gorące uczucie prowadzi nas przed ołtarz.

Małżeństwo z rozsądku to nie temat tabu. Zdarza się, że decydujemy się na ślub, by spełnić oczekiwania rodziny, poprawić swoją sytuację materialną, lub "dać" prawdziwą rodzinę dziecku, które ma przyjść na świat. Jakie są plusy, a jakie minusy takiego związku?

Małżeństwo z rozsądku - co to dokładnie jest?

Jeśli decydujesz się na ślub z innych powódek niż prawdziwa miłość, to można uznać, że jest to małżeństwo z rozsądku. Może stać się ono pewnego rodzaju "układem" , kiedy między dwojgiem ludzi jest sympatia, lub uczucie jest jednostronne, ale wówczas z takiego małżeństwa musi być jakaś korzyść.

Kiedyś zawierano małżeństwa z rozsądku częściej

Kiedy kobieta zachodziła w nieplanowaną ciążę, jej rodzina zastanawiała się "co ludzie powiedzą". Wówczas wygodniej było po prostu wziąć ślub i mieć to całe gadanie z głowy. Teraz, kobiety mają do tego tematu trochę inne podejście, a przede wszystkim też społeczeństwo dojrzało do tego, by słuchać siebie, a nie sugestii rodziny, która rzekomo chce dla kobiety jak najlepiej. Małżeństwo z rozsądku ma zarówno plusy, jak i minusy. Jakie konkretnie?

Zobacz też:
Jak zdobyć nieśmiałego mężczyznę?
Twój facet odmawia seksu? Podpowiadamy, dlaczego to robi!
Czego kobiety nie wiedzą o mężczyznach?

Źródło: pl.freepik.com
Udostępnij Google News Komentarze

Polecane dla ciebie