manipulacja

Jak radzić sobie z manipulacją?

Przejdź do galerii zdjęć
Z manipulacją spotykamy się na co dzień. Wokół nas jest mnóstwo toksycznych osób, choć często nie zauważamy odpowiednio wcześnie, że mamy z nimi kontakt. Gdy przychodzi ten czas, wydaje się już być za późno, by się od nich uwolnić. Jesteśmy już pod ich wpływem.
Reklama
Z manipulacją spotykamy się w pracy i w życiu codziennym. Manipulować nami mogą nawet te najbliższe osoby. Czy jest jakiś sposób, żeby sobie z tym radzić? Oczywiście! Skąd masz wiedzieć, że ktoś Tobą manipuluje? Wbrew pozorom odkrycie, że ktoś Tobą manipuluje, wcale nie jest takie proste. A przynajmniej nie na początku. Kiedy ufasz konkretnej osobie tak bardzo, że wierzysz w każde jej słowo, możesz nie zauważyć, że tak naprawdę od dawna karmi Cię kłamstwami. Taki manipulator nie będzie mówił o sobie, będzie wolał dyskutować na Twój temat, a kiedy już pojawi się jakiś problem, zawsze będzie szukał winnych gdzieś indziej. Manipulator nie będzie spełniał obietnic, nawet jeśli Tobie bardzo na nich zależy, a on zarzekał się, że tym razem już uda się Wam wyjechać na wspólny weekend, bo będzie miał wolne i ma na to środki. Ktoś taki nigdy nie przyzna się do błędu, nawet w momencie, gdy wyraźnie mu powiesz, że go przejrzałaś i masz dość jego manipulacji.
Reklama
Wtedy grunt zawali mu się pod nogami, a on będzie pisał do Ciebie czułe smsy z pytaniami, czy wszystko u Ciebie w porządku. Manipulator owija w bawełnę Z nim nie da się całkiem normalnie porozmawiać. Nie będzie mówił wprost, nigdy nie odpowie, o co mu chodzi, tylko zmieni temat. Będzie mu też zależało na tym, żeby skłócić Cię z najbliższymi osobami. Wszak jest zazdrosny, choć czasem zachowuje się jak typowy pies ogrodnika. Jest też świetny w dołowaniu innych (raczej rzadko podnosi kogoś na duchu). No i zawsze chce być lepszy od innych. Jak radzić sobie z manipulacją? Przeczytaj w galerii! Zobacz też: Pierwsze wrażenie jest najważniejsze! Jak dobrze wypaść? Związek z narcyzem – jak w nim przetrwać? Jak poprawić sobie humor?
Reklama
Zobacz galerię zdjęć: manipulacja
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Czytaj więcej
12 cech sekt – poznaj, czym się one wyróżniają
Sekty są jednymi z najbardziej niebezpiecznych grup społecznych, w które możemy zostać z łatwością wprowadzeni. Z łacińskiego secta oznaczało zasady, naukę, kierunek czy drogę. Jest więc to stowarzyszenie powiązanych ze sobą jednym celem ludzi, którzy dążą do obrania pewnej drogi i kierowania się powszechnymi dla nich zasadami.
8 sposobów jak uchronić się przed sektą
Możemy być tego mocno nieświadome, ale członkowie sekt, którzy mają za zadanie znajdywanie nowych „owieczek”, czają się wszędzie. Przystanki autobusowe, kina, supermarkety. Najczęściej nienagannie ubrani, przemili, usłużni, bardzo przyjemni w rozmowie. Namawiają do przyjścia na spotkanie, na zaangażowanie się na krótką chwilę. Na tym etapie nic nie jest zobowiązujące, a wspólnota przez nich przedstawiana rysuje się bardzo ciekawie i kolorowo. Zachęcają sztuczkami psychologicznymi i zwykłą umiejętnością rozczytywania ludzkich osobowości i charakterów – wiedzą, jak kogo „zajść”, w jaki sposób przekonać do swoich racji.
Jak nie wydawać dużo w czasie zakupów, czyli uwaga na manipulacje w sklepach
Jawne manipulacje w sklepach są coraz częstsze. Zostajemy oszukiwani na każdym prawie kroku. Czujny kupujący dostrzeże jednak pułapkę w lot i nie da się nabrać nieuczciwemu sprzedawcy. Żeby jednak potrafić odróżniać prawdziwe promocje, od tych wymyślonych i sprawiających, że zamiast oszczędzać, przepłacamy – musimy uzbroić się w arsenał dobrych rad, a potem oczywiście – wziąć sobie je do serca.
Reklama
Reklama
Reklama