Świerk serbski – uprawa, odmiany, choroby. Jak wygląda świerk serbski?
Świerk serbski (Picea omorika) to jedna z najchętniej uprawianych roślin ogrodowych. Drzewo należy do rodziny sosnowatych i naturalnie występuje na Bałkanach. Cechuje się jednym z najbardziej oryginalnych wyglądów wśród wielu odmian drzew iglastych. W Polsce uprawia się go oczywiście jako roślinę ozdobną, która pięknie zdobi ogrody urządzone w najróżniejszych stylach. Idealnie nadaje się także na żywopłot. Jak sadzić świerk serbski i jakie choroby dotykają go najczęściej?
Reklama
Świerk serbski – odmiany
Roślina liczy prawie dwadzieścia różnych odmian, które różnią się od siebie wysokością, szybkością wzrostu, szerokością oraz ubarwieniem igieł. Najpopularniejsze odmiany świerka serbskiego to:canva.com
Wymagania i uprawa świerka serbskiego
Świerk serbski podobnie zresztą jak tuje ogrodowe nie ma zbyt dużych wymagań.Reklama
Reklama
Reklama
canva.com
Świerk serbski – choroby i szkodniki
Niestety świerk jak i większość krzewów ogrodowych nie należy do grupy roślin całkowicie odpornych na choroby i szkodliwe organizmy występujące w naturze. Oprócz różnego rodzaju grzybów, które mogą doprowadzić do obumierania rośliny bardzo częstym problemem w uprawie świerka serbskiego są również mszyce oraz przędziorek.Reklama
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Obserwuj nas na
Czytaj więcej
Wiciokrzew – odmiany, uprawa, wymagania. Kiedy przycinać wiciokrzew?
Wiciokrzew (Lonicera) to popularna wieloletnia roślina ogrodowa, która idealnie wpisuje się zarówno w niewielkie, jak i duże przestrzenie. Kwitnące pnącza liczą ponad 180 gatunków występujących naturalnie w Meksyku oraz krajach Afryki północnej. Uprawa wiciokrzewu na balkonie, czy w ogrodzie nie należy do skomplikowanych. Jednak aby cieszyć się jego atrakcyjnym wyglądem, konieczne jest przestrzeganie kilku podstawowych zasad.
Daglezja zielona – wymagania, uprawa w ogrodzie. Czy daglezja jest trująca?
Daglezja zielona (Pseudotsuga menziesii) znana również jako jedlica zielona czy jedlica Douglasa – to iglaste drzewo z rodziny sosnowatych. Naturalnie występuje na terenach Ameryki Południowej, gdzie osiąga nawet ok. 90 metrów wysokości. Natomiast w polskim klimacie w zależności od odmiany dorasta do ok. 35 m. Karłowate odmiany daglezji doskonale sprawdzają się w ogrodowych szpalerach jak i idealnie nadają się do formowania żywopłotu.
Bugenwilla – uprawa, wymagania, pielęgnacja, zimowanie, przesadzanie
Bugenwilla (Bougainvillea) to roślina ozdobna znana również jako kącicierń należąca do rodziny roślin dziwaczkowatych. Jej cechą charakterystyczną są przepiękne kwiaty, które pojawiają się na całej długości pędu. Naturalnie występuje w Ameryce Południowej gdzie w ciepłym klimacie przybiera formę kwitnącego pnącza, tak samo jak w klimacie śródziemnomorskim. W klimacie umiarkowanym uprawa bugenwilli odbywa się głównie w donicy zarówno w domu jak i w ogrodzie.
Reklama
Reklama
© 2022 ZaradnaKobieta.pl