Efektowne wykończenie paznokci

Efektowne wykończenie paznokci

Technik manicure jest bardzo dużo i czasem zależy nam na niezwykłych wzorach, atrakcyjnym wykończeniu czasem bardzo wyszukanych ozdobach. To właśnie te detale będą przykuwać uwagę do pięknych dłoni. Tym samym mogą być wyrazem inspiracji, określonego stylu czy też nawet okazji. W wielu wypadkach niezbędne będą folie transferowe. To najprostszy sposób na zmianę wyglądu, choć ich nakładanie wymaga pewnej wprawy.
Reklama

Jak aplikować folie transferowe?

Folie transferowe, takie jak np. https://mylaq.pl/folie-transferowe-do-paznokci/ używane są przede wszystkim do kreatywnego zdobienia paznokci w warunkach domowych. To świetna opcja również dla tych osób, które cenią eksperymenty i szukają efektownych i prostych metod, które pozwalają samodzielnie przygotować oryginalną dekorację. Folie transferowe to szereg bardzo różnych wariantów, kolorów, wzorów. Dzięki temu można się bawić stylizacjami na wiele sposobów. Można na przykład odbić strukturę na całym paznokciu lub tylko jego fragmencie. Da się także nałożyć folię na inny wzór.

Metoda wykorzystująca folie transferowe jest szybka i tania. Nie wymaga także dużej wprawy. Wystarczy kolorowy materiał pociąć na mniejsze kawałki. Manicure oczywiście należy zacząć od wycięcia skórek, nadania paznokciom optymalnego kształtu oraz zmatowienia płytek.

Reklama

Następnie trzeba je przemyć cleanerem, położyć bazę i utwardzić ją w lampie. W kolejnym kroku malujemy paznokcie wybranym lakierem hybrydowym. Gdy jest to początek naszej przygody ze zdobieniami, warto dopasować jego kolor do folii transferowej, której będziemy używać, bo wówczas ewentualne niedoróbki będą mniej widoczne. Warto również pamiętać, że ozdobę przykładamy do paznokcia stroną matową, a lśniąca musi być na zewnątrz.

Jaką metodą aplikować folie transferowe?

Prostą i skuteczną metodą jest dociśnięcie folii transferowych do klejącej warstwy dyspersyjnej. Powstaje ona po utwardzeniu lakieru. Całość można po raz kolejny wystawić na działanie światła UV w lampie. Jeśli zdarzą się prześwity, można naprawić manicure, dociskając kolejny fragment folii. Finalnie na paznokcie nakłada się top z matowym lub połyskującym wykończeniem, przemywa się wszystko cleanerem i można cieszyć się pięknymi paznokciami na dłoniach i stopach.

Inna metoda polega na zastosowaniu kleju. Jest to nieco trudniejsza aplikacja, ale daje zdecydowanie dokładniejszy efekt. Cleanerem zmywa się warstwę dyspersyjną. Następnie należy pomalować paznokcie klejem i po minucie docisnąć do płytki folię transferową. Całość pokrywa się wybranym topem i utwardza w lampie LED do hybryd.

Kolorowe folie transferowe to rewelacyjny dodatek, który daje niemal nieskończone możliwości stylizacji. Można bawić się różnymi barwami, wzorami i wykończeniami, a oryginalne czy też asymetryczne aplikacje na pewno pomogą wyróżnić się w tłumie. Panie chętnie sięgają również po naklejki czy też specjalne kamienie i ozdoby.

Reklama
Artykuł sponsorowany
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama