dieta sokowa

Dieta sokowa – efekty, na czym polega. Jak zacząć detoks sokowy?

Dieta sokowa, jeśli jest przeprowadzona we właściwy sposób i poprzedzona przygotowaniem organizmu, powinna mieć bardzo dobroczynny wpływ na organizm. Dzięki niej nie tylko można poczuć się lepiej, ale i korzystniej wyglądać. Na czym polega dieta sokowa i jak ją stosować?
Reklama

Dieta sokowa – na czym polega?

Dieta sokowa to sposób na oczyszczenie organizmu. Jej głównym założeniem jest regularne spożywanie soków ze świeżo wyciśniętych owoców i warzyw. Co więcej, każdy z "posiłków" musi wynosić około 0,5 litra. W ciągu dnia powinnaś sięgnąć po sok od 5 do 6 razy. Kolejną istotną zasadą jest to, aby soki owocowe spożywać rano, z kolei po południu i wieczorem postawić na te bardziej warzywne. Istotne jest także picie wody mineralnej. W czasie kuracji należy całkowicie zrezygnować z używek.

Detoks sokowy – jak zacząć?

Musisz mieć świadomość, że drastyczne ograniczenie przyjmowanych posiłków może wywołać szok w Twoim organizmie. Będzie to skutkowało bardzo złym samopoczuciem. Dlatego do detoksu sokowego powinnaś się przygotować. Już na dwa tygodnie przed rozpoczęciem diety powinnaś stopniowo zmniejszać kaloryczność posiłków i zrezygnować ze słodyczy, cukru czy bardzo tłustych dań.
Reklama
W zamian sięgaj po warzywa i owoce. Mogą być gotowane lub też w formie sałatek czy surówek. Dobrze przeprowadzone przygotowanie powinno znacznie pomóc Ci w przejściu przez tę tygodniową dietę sokową.

Dieta sokowa – efekty

Najważniejszym efektem diety sokowej jest oczyszczenie organizmu (przede wszystkim wątroby oraz nerek) z toksyn. Dzięki temu powinnaś poczuć się znacznie lepiej — pozbyć się uczucia zmęczenia oraz wyregulować pracę układu trawiennego. To jeszcze nie wszystko. Poprawie powinny ulec także jakość snu czy wygląd skóry. Jeśli chodzi o utratę wagi, to zazwyczaj jest to od 2 do 4 kilogramów.
czerwony sok w dwóch szklankach na zielonych liściach
zdjęcie ilustrujące/Canva

Przykładowy jadłospis diety sokowej

Musisz pamiętać, że dieta sokowa stosowana przez kilka dni ma pozytywny wpływ na Twoje zdrowie.
Reklama
Nie możesz jednak przedłużać czasu jej trwania. Najlepiej, aby był to jedynie tydzień. Jak wygląda przykładowy jadłospis diety sokowej? Rano — Tuż po przebudzeniu wypij szklankę ciepłej wody z cytryną i imbirem. Około pół godziny później sięgnij po sok żółto pomarańczowy (ananas, pomarańcza, korzeń kurkumy) Przekąska — Bulion warzywny (oczywiście bez żadnego tłuszczu) Lunch — 2 szklanki zielonego soku (ogórek, zielone jabłko, szpinak, cytryna, natka pietruszki) Przekąska — 2 szklanki czerwonego soku (burak, marchewka, seler naciowy, jabłko, cytryna) Obiad — 2 szklanki zielonego soku (jarmuż, zielone jabłko, seler naciowy, ogórek) Podwieczorek - 2 szklanki fioletowego soku — burak, czerwone jabłko, jeżyny Kolacja — herbatka ziołowa
Reklama
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama