Miarka do ekspresu do kawy wypełniona zmieloną kawą

Ekspresy do kawy – na co zwrócić uwagę, chcąc wybrać jak najlepszy ekspres?

Ekspresy do kawy zapewniają stały dostęp do smacznej, pobudzającej kawy. Satysfakcja z zakupu takiego sprzętu pojawia się jednak tylko wtedy, kiedy kupimy dobry, czyli odpowiadający naszym potrzebom ekspres. Zanim więc udamy się do sklepu lub zaczniemy poszukiwania pożądanego urządzenia w Internecie, warto dowiedzieć się, na co zwrócić uwagę przed zakupem – na jakie elementy budowy, parametry i funkcje ekspresu.
Reklama

Podsumowanie:

  • Ekspresy do kawy to duża grupa urządzeń. I choć każdy ekspres ma unikalny sposób działania i funkcje, istnieje pula podstawowych parametrów, którymi dobry ekspres do kawy musi się charakteryzować.
  • Moc i ciśnienie – to podstawowe parametry ekspresu do kawy, o których każdy zainteresowany zakupem takiego urządzenia powinien co nieco widzieć. Więcej o nich przeczytasz w tym artykule.
  • Lubimy ekspresy do kawy, które mogą przygotować dla nas nie tylko czarną kawę, ale też jej mleczne warianty, a nawet gorącą czekoladę. Wybór gorących napojów jest więc także bardzo ważną rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę przed zakupem ekspresu.
Reklama

3 parametry i cechy ekspresu, które warto poznać przed zakupem

Ekspresy do kawy (https://www.tchibo-coffeeservice.pl/asortyment/ekspresy/) to cała grupa różnych rodzajów urządzeń. Mieszczą się w niej zarówno ekspresy automatyczne, kolbowe, jak i przelewowe oraz ekspresy na kapsułki. W zależności od budżetu, jaki mamy na zakup takiego urządzenia, możemy wybierać między modelami o mniejszej lub większej liczbie atrakcyjnych funkcji. Jest jednak pula najistotniejszych elementów, które warto poznać jeszcze przed zakupem ekspresu.

Moc ekspresu

Dlaczego jest tak ważna? Bo, praktycznie rzecz biorąc, to od niej zależy, jak długo będziemy musieli czekać na kubek lub filiżankę kawy. Podstawowa zasada to: im większa moc, tym ekspres działa szybciej. 

Reklama

Osobom, które mogą pozwolić sobie na powolne poranki lub dłuższą przerwę w pracy na kawę, wystarczy ekspres o mocy 1000 W. Ale w miejscach, w których liczy się szybkość przygotowywanej kawy, a więc wszystkich biurach oraz lokalach gastronomicznych, minimalna moc ekspresu to 1500 W.

Ciśnienie

Określane jest w barach. Im wyższa ich liczba, tym większe ciśnienie. To od tego parametru zależy między innymi jakość, intensywność i smak przygotowanego napoju. Dlatego chcąc zainwestować w dobry ekspres do kawy, warto wybrać ten z ciśnieniem na poziomie przynajmniej 9-12 barów. Należy zaznaczyć, że liczba barów powinna być skorelowana z mocą ekspresu – nie może być ani zbyt niska, ani zbyt wysoka.

Wybór kaw

Jeśli poszukujemy ekspresów do kawy, które mają służyć wielu osobom – do biura, restauracji, kawiarni i podobnych miejsc – mile widziany jest duży wybór rodzajów napojów dostępnych w urządzeniu.

Reklama

Nie tylko czarnych, ale też mlecznych. Nie tylko pojedynczych, ale też podwójnych.

Najkorzystniej w tym kontekście wypadają automatyczne ekspresy do kawy, a później ekspresy kolbowe, w których ważną rolę odgrywa spienienie mleka i kremowa pianka. W ekspresach kapsułkowych katalog kaw ograniczony jest do kapsułek – jakie wybierzemy, w takiej kawie będziemy się rozsmakowywać.

W zależności od tego, w jakim miejscu i komu mają służyć ekspresy do kawy, powinny charakteryzować się innymi parametrami. Istnieją jednak minimalne wymogi, które dobry ekspres powinien spełniać, jeśli ma być wydajny, działać szybko i spełniać różnorodne kawowe oczekiwania.

Reklama
Artykuł sponsorowany
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama