Trzy buteleczki olejku stoją na blond włosach

Olej z orzechów nerkowca – remedium na zniszczone włosy. Jak go używać?

Dbanie o włosy to nie tylko mycie i nakładanie od czasu do czasu odżywki. Warto wspomagać je zarówno odpowiednią dietą, jak i specjalnymi zabiegami kosmetycznymi. Podstawą jednego i drugiego mogą być orzechy nerkowca – odżywią włosy zarówno od wewnątrz, jak i od zewnątrz.
Reklama

Orzechy nerkowca – właściwości

Nerkowce, choć jako przysmak zostały odkryte dopiero niedawno, od razu zaczęły cieszyć się opinią odżywczej i zdrowej przekąski. Są pełne witaminy B6, która m.in. wspomaga układ nerwowy i odpornościowy, a także stymuluje produkcję czerwonych krwinek. Na układ nerwowy pozytywnie wpływa również zawarty w nerkowcach potas i magnez. Z kolei fosfor korzystnie oddziałuje na zęby i kości, a cynk – na włosy, skórę, paznokcie i wzrok.
Niedojrzałe nerkowce na drzewie na tle liści
Canva

Nerkowce – jak wpływają na włosy?

Najskuteczniejszym rozwiązaniem jest po prostu jedzenie orzechów nerkowca – jako przekąski, dodatku do potraw i deserów lub w formie przetworzonej np. jako masło.
Reklama
To jednak niejedyna metoda korzystania z dobroczynnych właściwości nerkowców. Z orzechów można bowiem wytłaczać olej, a ten jest świetnym preparatem kosmetycznym. Ze względu na swoje właściwości antybakteryjne, antyseptyczne i tonizujące znakomicie sprawdza się w walce z podrażnieniami i infekcjami skóry głowy. Łagodzi swędzenie skalpu, oczyszcza go i nawilża. Doskonale wpływa również na same włosy – wzmacnia je, odżywia i dodaje im blasku.
Koszyk i miseczka z nerkowcami obok dwóch szklanych butelek z olejem z nerkowców
Canva

Olej z orzechów nerkowca – jak stosować na włosy?

Olej z nerkowców możesz wykorzystać na trzy sposoby.

Dodatek do odżywki

Do ceramicznej miseczki nałóż porcję odżywki lub maseczki do włosów i wpuść do niej kilka kropel oleju. Starannie wymieszaj szpatułką, a następnie nałóż na włosy. Owiń głowę ręcznikiem lub załóż czepek kosmetyczny i odczekaj około 30 minut. Po tym czasie dokładnie umyj włosy łagodnym szamponem.

Kosmetyk do wygładzania końcówek włosów

Umyte i wysuszone włosy dokładnie rozczesz. Dwie krople olejku rozetrzyj na dłoniach i wmasuj w końcówki włosów.
Reklama
Dłonie kobiety wylewającej kroplę oleju z nerkowców na włosy
Canva

Preparat do olejowania włosów

Olejowanie to zabieg mający na celu odżywienie i wygładzenie włosów, a także zatrzymanie w ich wnętrzu nałożonych wcześniej preparatów nawilżających. Do miseczki wlej łyżkę stołową oleju z nerkowców. Nałóż kosmetyk na suche włosy, poczynając od ich końcówek i stopniowo posuwając się ku skórze głowy. Upnij włosy w kok lub załóż czepek kosmetyczny i odczekaj 30 minut. Następnie umyj włosy.
Reklama
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama