Olej z orzechów nerkowca – remedium na zniszczone włosy. Jak go używać?
Udostępnij Google News
Zdrowie

Olej z orzechów nerkowca – remedium na zniszczone włosy. Jak go używać?

Dbanie o włosy to nie tylko mycie i nakładanie od czasu do czasu odżywki. Warto wspomagać je zarówno odpowiednią dietą, jak i specjalnymi zabiegami kosmetycznymi. Podstawą jednego i drugiego mogą być orzechy nerkowca – odżywią włosy zarówno od wewnątrz, jak i od zewnątrz.

Orzechy nerkowca – właściwości

Nerkowce, choć jako przysmak zostały odkryte dopiero niedawno, od razu zaczęły cieszyć się opinią odżywczej i zdrowej przekąski. Są pełne witaminy B6, która m.in. wspomaga układ nerwowy i odpornościowy, a także stymuluje produkcję czerwonych krwinek. Na układ nerwowy pozytywnie wpływa również zawarty w nerkowcach potas i magnez. Z kolei fosfor korzystnie oddziałuje na zęby i kości, a cynk – na włosy, skórę, paznokcie i wzrok.

Niedojrzałe nerkowce na drzewie na tle liści Canva

Nerkowce – jak wpływają na włosy?

Najskuteczniejszym rozwiązaniem jest po prostu jedzenie orzechów nerkowca – jako przekąski, dodatku do potraw i deserów lub w formie przetworzonej np. jako masło. To jednak niejedyna metoda korzystania z dobroczynnych właściwości nerkowców.

Z orzechów można bowiem wytłaczać olej, a ten jest świetnym preparatem kosmetycznym. Ze względu na swoje właściwości antybakteryjne, antyseptyczne i tonizujące znakomicie sprawdza się w walce z podrażnieniami i infekcjami skóry głowy. Łagodzi swędzenie skalpu, oczyszcza go i nawilża. Doskonale wpływa również na same włosy – wzmacnia je, odżywia i dodaje im blasku.

Koszyk i miseczka z nerkowcami obok dwóch szklanych butelek z olejem z nerkowców Canva

Olej z orzechów nerkowca – jak stosować na włosy?

Olej z nerkowców możesz wykorzystać na trzy sposoby.

Dodatek do odżywki

Do ceramicznej miseczki nałóż porcję odżywki lub maseczki do włosów i wpuść do niej kilka kropel oleju. Starannie wymieszaj szpatułką, a następnie nałóż na włosy. Owiń głowę ręcznikiem lub załóż czepek kosmetyczny i odczekaj około 30 minut. Po tym czasie dokładnie umyj włosy łagodnym szamponem.

Kosmetyk do wygładzania końcówek włosów

Umyte i wysuszone włosy dokładnie rozczesz. Dwie krople olejku rozetrzyj na dłoniach i wmasuj w końcówki włosów.

Dłonie kobiety wylewającej kroplę oleju z nerkowców na włosy Canva

Preparat do olejowania włosów

Olejowanie to zabieg mający na celu odżywienie i wygładzenie włosów, a także zatrzymanie w ich wnętrzu nałożonych wcześniej preparatów nawilżających.

Do miseczki wlej łyżkę stołową oleju z nerkowców. Nałóż kosmetyk na suche włosy, poczynając od ich końcówek i stopniowo posuwając się ku skórze głowy. Upnij włosy w kok lub załóż czepek kosmetyczny i odczekaj 30 minut. Następnie umyj włosy.

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie