Czym zastąpić słodycze na diecie – 5 pomysłów

Czym zastąpić słodycze na diecie – 5 pomysłów

Stosując dietę odchudzającą należy przede wszystkim ograniczyć ilość spożywanych słodyczy. To głównie one dają nam tak zwane „puste kalorie”, które odpowiedzialne są za tycie, a nie dostarczają organizmowi absolutnie żadnych wartościowych składników odżywczych. Poza tym, słodycze uzależniają i naprawdę niezwykle trudno powstrzymać się przed zjedzeniem kolejnego kawałka ciastka, czy czekolady. Można tego jednak dokonać, mądrze zastępując dostępne w domu słodycze, innymi przegryzkami, które pozwolą nam „zająć się” czymś innym, niż myśleniem o bajecznie rozpływającym się w ustach ptasim mleczkiem…
Czym zastąpić słodycze na diecie?

1. Wybrane owoce

Codziennie przygotuj sobie salaterkę obranych, umytych i przygotowanych do spożycia owoców. Pamiętaj jednak o tym, by wybierać te zawierające mniej cukru i mniej kalorii, np. lepiej zjeść parę jabłek, niż tylko jednego banana, który zawiera kalorii całkiem sporo. Jabłka w ogóle są dobrym wyborem przy stosowaniu jakiejkolwiek diety, ponieważ wspomagają one szybszą przemianą materii.

2. Orzechy

Zamiast słodyczy, warto kupić torbę orzechów. Przygotujmy je tak samo, jako owoce – obierzmy i wyłóżmy do jakiejś miseczki czy salaterki. Dzięki temu zaoszczędzimy później czasu i nie będzie wymówki „łatwiej otworzyć batonika, niż rozprawiać się z tymi orzechami, nie mam czasu!”. Pamiętajmy oczywiście, że mowa tu o orzechach prawdziwych, włoskich, a nie o zakupionych w sklepie solonych orzeszkach, których podczas diety również nie powinnyśmy spożywać! Jedzenie orzechów pozytywnie wpłynie na nasze samopoczucie, cerę, zęby i kości. Warto więc zamienić na nie słodycze.

3. Marchewkowe paluszki i kółeczka

Marchewka zawiera w sobie glukozę i sacharozę, spożywana pozwoli na „oszukanie” organizmu, kiedy chcemy sięgnąć po coś słodkiego. Poza tym fajnie się ją chrupie i zawiera ogrom witamin niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania na co dzień. Marchewkę możemy nieco przyprawić jakimś ulubionym ziołem, kroimy w długie paseczki, albo w kręgi, wkładamy do miski. W ten sposób mamy dostęp do przekąski smacznej, ale i korzystnej dla naszego zdrowia.

4. Niesłodzone musli

W sklepie znaleźć można musli z jak najmniejszą ilością kalorii, najlepiej naturalne, ze zbożami, suszonymi owocami i orzechami. Możemy je przegryzać w chwilach, kiedy naprawdę mamy ochotę na coś słodkiego i niezdrowego.

5. Chrupki kukurydziane

Po kukurydziane chrupki sięgajmy tylko wtedy, kiedy inne sposoby zawiodą. Szybko wypełniają one żołądek i powodują, że nie czujemy dojmującego głodu i chęci sięgnięcia po coś jeszcze. Poza tym również są dobrą przekąską, a przy tym niezwykle tanią.
Udostępnij artykuł