6 sposobów na zadbanie o sylwetkę zimą, aby wyglądać pięknie latem
Udostępnij Google News
Zdrowie

6 sposobów na zadbanie o sylwetkę zimą, aby wyglądać pięknie latem

Zima to okropny czas w roku – przynajmniej dla naszego zdrowia, skóry i szczupłego wyglądu. Zapchane, suto zastawione stoły z kuszącymi ciastami, wypiekami babci i rodzinne tłuste obiady. Do tego ciągłe zimno, wiatr, deszcz i śnieg smagający skórę. Brak słońca, co równa się złemu samopoczuciu i raczej niechętnym kontaktom z innymi. Jak podczas zimy jednak zadbać o siebie, tak by na wiosnę i latem być już w doskonałej formie?

1. W zdrowym ciele zdrowy duch

W trakcie zimy odczuwamy większe zapotrzebowanie na energię. Dlatego też przejadamy się i mamy ochotę na tłuste albo węglowodanowe potrawy. Działa tak na nas niska temperatura, brak słońca i przemarznięcie.

Tyjemy ponieważ jemy zbyt kalorycznie i zbyt suto. Radą na to jest wprowadzenie do swojego jadłospisu chudego mięsa, warzyw i owoców. Warto sięgnąć również po kaszę i ryż. Nie zapominajmy o ciepłych napojach, w tym herbatach i dobroczynnych dla zdrowia ziołach. Jedzmy więcej rozgrzewających zup, musów i kremów.

2. Stop dla świątecznego obżarstwa

Czas świąt, wigilii, sylwestra a później karnawału to dla nas najgorszy okres pod względem jadanych pokarmów. Jemy za dużo, za syto i mocno niezdrowo. Postarajmy się w tym czasie nieco zwolnić, a ponadto zapisywać ilość spożywanych kalorii. W ten sposób łatwo spostrzeżemy ile tak naprawdę energii dostarczamy organizmowi w ciągu jednego dnia. To w realny sposób przełożyć się może na zrozumienie problemu i rozpoczęcie zimowej diety odnawiającej.

3. Brak ruchu

Zimą mniej się chce. Na dworze plucha, śnieg, lub kałuże i pogoda „w kratkę”. Nie można wyjść na rower, nie chce się biegać ani ćwiczyć. Nic jednak straconego! Zainwestuj w ćwiczenia w domu. Uprawiaj fitness, jogę, callanetics czy pilates. Ćwicz z piłką, hartuj ciało skacząc na skakance, umawiaj się z koleżankami na wspólne ćwiczenia lub zwyczajnie odwiedź siłownię.

W zimie warto pamiętać również o basenie, który przecież jest ogrzewany. Warto również wybrać się na zamkniętą ściankę wspinaczkową i spróbować swoich sił właśnie w tym sporcie.

4. Zadbaj o ciało

Zimą nasza cera i ciało potrzebują odpowiedniej pielęgnacji. Nie wystarczy ten sam krem, co zawsze. Ważne jest, aby zaopatrzyć się w specjalne kremy do twarzy, najlepiej tłuste lub półtłuste z środkami witaminowymi oraz, co również ważne zimą – z filtrem UV.

O ciało również musimy dbać w odpowiedni sposób. Ciepłe, suche powietrze, przechodzenie z zimnego dworu do gorących pomieszczeń i na odwrót nie jest dla naszej skóry najlepsze. Zadbajmy o to, aby ciało zawsze było dobrze nawodnione oraz odżywione. Warto zakupić regenerujący i nawadniający balsam lub masło do ciała.

5. Dbaj o swoje otoczenie

Staraj się często wietrzyć w swoim mieszkaniu lub pomieszczeniu, w którym przebywasz. Suche powietrze wysusza również twoją skórę. Staraj się również często wstawać, jeśli pracujesz na siedząco lub spędzasz w taki sposób wolny czas. Twoja sylwetka potrzebuje ruchu i odpoczynku, a uwierz, że siedzący tryb życia męczy ją najbardziej.

6. Zimowa suplementacja

Podczas zimy zadbaj o dostarczanie sobie najpotrzebniejszych witamin, mikro- i makroelementów. W ten sposób ograniczysz również chociaż w niewielkim stopniu nagłe pokusy zjedzenia czegoś. Już wcześniej dostarcz organizmowi wszelkich potrzebnych mu składników. Zdrowa i smukła sylwetka potrzebuje żelaza, wapnia, witamin z grupy B i witaminy E.

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie