Nauka języka angielskiego
Zdjęcie ilustracyjne Pixabay

3 najlepsze aplikacje do nauki języka angielskiego. Naucz się błyskawicznie obcego języka

Wielu z nas ma kłopoty z nauką języków obcych. Nauka słówek i zwrotów wydaje nam się bardzo nużąca i mało odkrywacza. Tymczasem, XXI wiek daje nam nowe możliwości technologiczne, aby w szybki i intensywny sposób nauczyć się obcego języka. Poznaj 3 najlepsze aplikacje, które sprawią, że żaden język obcy nie będzie Ci obcy.
Reklama

Dlaczego warto uczyć się języka angielskiego przez aplikacje?

W dobie XXI wieku zależy nam na tym, aby uczyć się szybko, sprawnie i wygodnie. Bardzo często dzisiaj to właśnie język angielski staje się "językiem urzędowym świata", którego chcemy nauczyć się jak najszybciej. Uważa się nawet, że dzisiaj w każdej profesjonalnej firmie znajomość angielskiego to podstawa, która pomaga nam wypromować się za granicą.

Gdy jednak inwestowanie w płatne lekcje języka obcego często okazuje się zbyt kosztowne, a uczenie się słówek na własną rękę nie przynosi odpowiednich rezultatów, interesującym wyjściem z tej trudnej sytuacji może być zakup aplikacji do nauki języka angielskiego.

Reklama

W przeciwieństwie do niektórych nauczycieli, aplikacje w błyskawicznym tempie dostosowują sposób nauki do naszego poziomu oraz uczą kompleksowo: słownictwa, mówienia i rozumienia.

Okazuje się również, że nauka z aplikacji jest znacznie tańsza niż standardowe lekcje oraz dopasowana do naszych preferencji czasowych. Zdaniem użytkowników jest też bardzo efektywna.

Nauka języka angielskiego
Zdjęcie ilustracyjne Pixabay

Polecane aplikacje do nauki języka angielskiego

Reklama

Aplikacji do nauki języka obcego jest naprawdę dużo. Warto jednak zainwestować w płatną wersję konkretnej aplikacji, bo tylko ona pozwoli w efektywny sposób nauczyć się języka obcego.

  1. Speakly. Jednak z tych aplikacji, które sam używam do szlifowania poziomu swojego języka angielskiego. Speakly to innowacyjna aplikacja stworzona przez dwóch poliglotów, którzy złamali kod i odpowiedzieli na pytanie — jak w błyskawicznym tempie nauczyć się mówić w języku obcym. Aplikacja przydaje się osobom, które zarówno zaczynają swoją przygodę z językiem, jak i dla tych którzy uczą się go od podstaw. Speakly wyróżnia się na tle innych aplikacji tym, że uczy nas 4000 najbardziej przydatnych słów w języku obcym, które pomagają porozumiewać nam się w praktycznie każdej sytuacji. W aplikacji uczymy się nie tylko słówek, ale także przydatnych zwrotów, słuchamy gotowych wypowiedzi dostosowanych do naszego poziomu oraz uczymy się tego, jak odnaleźć się konkretnych sytuacjach życiowych. Cena? Ponad 160 zł rocznie.
  2. Ewa English. Ciekawa aplikacja, z której korzystam. Zaletą Ewa English jest to, że pozwala nam się uczyć języka angielskiego poprzez czytanie i słuchanie książek lub oglądanie filmów. Istotne jest to, że czytając książkę, wystarczy, że klikniemy słowo, którego nie rozumiemy, aby zobaczyć jego tłumaczenie, a także dodać je do opcji "uczę się". Algorytm sam tworzy sposoby nauki słówek, które nie znamy, tworząc interesujące testy, które pozwalają nam zapamiętać konkretne słowa. Możemy również wgrać potrzebne nam anglojęzyczne książki i z pomocą Ewa English w łatwy sposób je zrozumieć. Cena? Ok. 30 zł miesięcznie.
  3. Busuu. Kolejna aplikacja, która skupia się na uczeniu żywego języka, który powinniśmy używać w codziennym życiu. Dostęp premium daje dostęp do konwersacji z ludźmi z całego świata, a także do spersonalizowanego trybu nauki, możliwości uzyskania certyfikatu i rozmów z native speakerami. Cena to 150 zł rocznie.
Reklama
Autor - Kamil Wroński
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
k.wronski@styl.fm
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama