Sposoby na wyeliminowanie odmrożeń

Sposoby na wyeliminowanie odmrożeń

Zima i występujące bardzo niskie temperatury – taka aura sprzyja powstawaniu odmrożeń. Z tego względu warto w tym czasie bardziej dbale spojrzeć na kwestię naszego ciała. Jeśli jesteś osobą narażoną na odmrożenia, często przebywasz na dworze, musisz długo stać w miejscu w minusowej temperaturze, koniecznie dowiedz się, jak zadbać o to, żeby nie dopuścić do odmrożeń. Wyjątkowo zwróć uwagę na swoje dłonie oraz stopy, a także uszy, usta oraz nos.
Reklama
  1. Wyjątkowo dbaj o uszy
Choć wiele z nas nie lubi nosić czapek, przy dużych mrozach powinna być ona nieodłącznym elementem naszych zimowych stylizacji. Ciepła czapka czy chociażby nauszniki, doskonale ochronią wrażliwe na mróz uszy. Są one jednymi z najbardziej delikatnych części naszego ciała i w szczególny sposób powinniśmy je chronić.
  1. Spożywaj ciepłe napoje
W zimowe mrozy najlepiej wspomagać swój organizm, przez dostarczanie mu ciepłej energii w postaci płynów. Doskonale sprawdzi się noszenie przy sobie termosu lub kubka termicznego, wypełnionego gorącą herbatą z cytryną. Dzięki kilku łykom, rozgrzejemy nasz organizm od środka.
Reklama
  1. Zadbaj o odpowiednie obuwie
Kiedy zima serwuje nam duże mrozy, postawmy na wygodne buty, które nie będą nas uciskały. Jeśli ściśniemy nasze stopy zbyt mocno, nie będziemy mogły poruszać palcami – wtedy łatwo o odmrożenie. Gdy niska temperatura atakuje stopy, dobrze jest mieć możliwość poruszania palcami, dzięki czemu wygenerujemy trochę ciepła.
  1. Bielizna termoaktywna
Stosowana jest przede wszystkim przez sportowców, ale w mroźne dni my także powinniśmy się w nią wyposażyć. Dzielnie ochroni nas przed odmrożeniami i sprawi, że po prostu będzie nam dużo cieplej.
Reklama
  1. Maść ichtiolowa, nagietkowa i panthenol
Maści te, mają silne właściwości rozgrzewające, dzięki czemu nasza walka z odmrożeniami okaże się dużo łatwiejsza. Panthenol zaś nie tylko świetnie radzi sobie z oparzeniami, ale okazuje się być świetnym środkiem przy odmrożeniach.
  1. Zadbaj o ruch
Jeśli przebywasz cały dzień na dworze, bo na przykład na tym polega specyfika Twojej pracy, pamiętaj o ruchu. Pozostawanie w jednej pozycji przez długi czas na dużym mrozie, to ogromne zagrożenie dla zdrowia i kondycji Twojego ciała. Postaraj się znaleźć czas na małe ćwiczenia, wymachy czy chociażby spacer.  
Reklama
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama