Sposoby na wyeliminowanie odmrożeń
Udostępnij Google News
Zdrowie

Sposoby na wyeliminowanie odmrożeń

Zima i występujące bardzo niskie temperatury – taka aura sprzyja powstawaniu odmrożeń. Z tego względu warto w tym czasie bardziej dbale spojrzeć na kwestię naszego ciała. Jeśli jesteś osobą narażoną na odmrożenia, często przebywasz na dworze, musisz długo stać w miejscu w minusowej temperaturze, koniecznie dowiedz się, jak zadbać o to, żeby nie dopuścić do odmrożeń. Wyjątkowo zwróć uwagę na swoje dłonie oraz stopy, a także uszy, usta oraz nos.

  1. Wyjątkowo dbaj o uszy

Choć wiele z nas nie lubi nosić czapek, przy dużych mrozach powinna być ona nieodłącznym elementem naszych zimowych stylizacji. Ciepła czapka czy chociażby nauszniki, doskonale ochronią wrażliwe na mróz uszy. Są one jednymi z najbardziej delikatnych części naszego ciała i w szczególny sposób powinniśmy je chronić.

  1. Spożywaj ciepłe napoje

W zimowe mrozy najlepiej wspomagać swój organizm, przez dostarczanie mu ciepłej energii w postaci płynów. Doskonale sprawdzi się noszenie przy sobie termosu lub kubka termicznego, wypełnionego gorącą herbatą z cytryną. Dzięki kilku łykom, rozgrzejemy nasz organizm od środka.

  1. Zadbaj o odpowiednie obuwie

Kiedy zima serwuje nam duże mrozy, postawmy na wygodne buty, które nie będą nas uciskały. Jeśli ściśniemy nasze stopy zbyt mocno, nie będziemy mogły poruszać palcami – wtedy łatwo o odmrożenie. Gdy niska temperatura atakuje stopy, dobrze jest mieć możliwość poruszania palcami, dzięki czemu wygenerujemy trochę ciepła.

  1. Bielizna termoaktywna

Stosowana jest przede wszystkim przez sportowców, ale w mroźne dni my także powinniśmy się w nią wyposażyć. Dzielnie ochroni nas przed odmrożeniami i sprawi, że po prostu będzie nam dużo cieplej.

  1. Maść ichtiolowa, nagietkowa i panthenol

Maści te, mają silne właściwości rozgrzewające, dzięki czemu nasza walka z odmrożeniami okaże się dużo łatwiejsza. Panthenol zaś nie tylko świetnie radzi sobie z oparzeniami, ale okazuje się być świetnym środkiem przy odmrożeniach.

  1. Zadbaj o ruch

Jeśli przebywasz cały dzień na dworze, bo na przykład na tym polega specyfika Twojej pracy, pamiętaj o ruchu. Pozostawanie w jednej pozycji przez długi czas na dużym mrozie, to ogromne zagrożenie dla zdrowia i kondycji Twojego ciała. Postaraj się znaleźć czas na małe ćwiczenia, wymachy czy chociażby spacer.

 

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie