5 rzeczy, które pomogą Ci w walce z zazdrością
Udostępnij Google News
Psychologia

5 rzeczy, które pomogą Ci w walce z zazdrością

Zazdrość to uczucie, które towarzyszy nam od najmłodszych lat. Jeśli jest niewielka może wpływać na nasze działania pozytywnie. Niestety, jeśli jest zbyt duża to może zniszczyć wszystko co kochamy. Jeśli masz problemy z zazdrością – zobacz jak sobie z nią radzić.

  1. Nie porównuj się z innymi

Jednym z najczęstszych powodów zazdrości jest porównywanie się do innych. W niektórych przypadkach takie porównanie działa motywująco i pozwala poprawiać swoje wyniki w nauce, sporcie itd. Niestety w związkach porównywanie się do innych kobiet zazwyczaj działa na Twoją niekorzyść. Podczas takich porównań zaczynasz sobie uświadamiać, że jesteś grubsza od sąsiadki, masz mniejsze wykształcenie niż Twoja kierowniczka, Twoje włosy nie są tak ładne jak bratowej itd. Pamiętaj, że Twój mężczyzna wybrał z jakiegoś powodu właśnie Ciebie. Widocznie to Ty masz w sobie to coś czego szukał. Nie masz więc co się porównywać do innych, bo to tylko niepotrzebnie prowadzi do frustracji. Dla Twojego ukochanego jesteś tą jedyną i nie ma sensu się nad tym zastanawiać.

  1. Miej własne życie

Posiadanie własnej pracy, hobby, swojego grona przyjaciół to sposób na zmniejszenie zazdrości. Jeśli masz własny sposób na spędzanie wolnego czasu nie będziesz wysiadywała przy oknie i zastawiała się co Twój ukochany robi w pubie z kolegami. Poza dzielonym wspólnie życiem warto mieć małą przestrzeń tylko dla siebie. Każda ze stron dobrze na tym wyjdzie.

  1. Nie sprawdzaj bez przerwy swojego partnera

Jeśli uważasz, że zaufanie, zaufaniem, ale kontrola musi być, to jesteś w błędzie. Nadmierna kontrola potrafi zniechęcić nawet najbardziej zakochanego człowieka. Każdy z nas powinien mieć przestrzeń dla siebie, której druga strona nie narusza nadmiernym sprawdzaniem. Jeśli pozwolisz ukochanemu na samodzielne wyjścia czy spotkania ze swoimi znajomymi na pewno na tym nie stracisz. W związku ważniejszej jest zaufanie a nie kontrola.

  1. Zanim ocenisz zapytaj

Masz podejrzenia, że Twój mężczyzna nie jest z Tobą szczery? A może widzisz jakieś oznaki zdrady? Nie zastanawiaj się nad tym, co on może robić, tylko zapytaj wprost. Często okazuje się, że tajne konszachty z piękną blondynką to nic innego jak spotkanie służbowe, a ta długonoga brunetka, z którą rozmawiał Twój partner to jego daleka kuzynka, której dotąd nie spotkałaś. W każdym związku konieczna jest pewna doza podejrzliwości, ale wątpliwości najlepiej rozwiązywać prostą rozmową niż domysłami.

  1. Zapytaj przyjaciółkę

Jeśli uważasz, że masz powody do zazdrości – spotkaj się z przyjaciółką, siostrą czy inną bliską osobą i opowiedz o tym. Szczera rozmowa z osobą, która może spojrzeć na wszystko obiektywnie bardzo pomaga. To, co Ty odczytujesz  emocjonalnie, ona może ocenić na spokojnie i wtedy okaże się czy masz podstawy do zazdrości.

Związki bez zazdrości nie istnieją. Odrobina tego uczucia pozwala utrzymać siebie i partnera w ryzach. Jednakże jej nadmiar bardzo często prowadzi do rozpadu związku, dlatego warto spróbować pozbyć się nadmiaru zazdrości i cieszyć się wspólnym życiem.

 

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie