Jakie są metody korygowania wzroku?
Udostępnij Google News
Zdrowie

Jakie są metody korygowania wzroku?

Z biegiem lat  nasz wzrok się psuje. Warto jednak wiedzieć, że to nie koniec świata. Kiedy zaczynasz gorzej widzieć nie bój się iść do okulisty. On z pewnością znajdzie idealny sposób na skorygowanie Twojej wady wzroku. Poznaj najczęściej stosowane metody korekcji widzenia ich zalety i wady.

Okulary

To najczęściej stosowana metoda korygowania wad wzroku. Soczewki korekcyjne umieszczane są w oprawkach i dzięki nim osoba z wadą znów może dobrze widzieć. Okulary doskonale sprawdzają się przy korekcji większości wad. Dzięki nim można poprawić wzrok zarówno osobom z krótko -, jak i z dalekowzrocznością. Ponadto odpowiednie szkła pozwalają też na korekcję takich wad jak np. astygmatyzm. Koszt okularów jest uzależniony od tego jakie szkła i oprawki wybierzesz. W przypadku szkieł ceny zaczynają się od ok. 150 zł za parę. Jeśli chodzi o oprawki ceny zaczynają się od ok. 100 dochodzą nawet do kilku tysięcy złotych. Okulary nie tylko korygują wady wzroku, ale też dodają uroku osobom, które je noszą.

Soczewki kontaktowe

W sklepach jest dostępnych wiele różnych rodzajów soczewek kontaktowych. Okulista dobiera odpowiedni rodzaj soczewek w zależności od wady wzroku pacjenta. W sprzedaży detalicznej dostępne są soczewki twarde i miękkie, zaś na specjalne zamówienie przygotowywane są soczewki hybrydowe (soczewki łączące w sobie cechy soczewek twardych i miękkich). Soczewki kontaktowe   przeznaczone są na różny czas użytkowania. Można kupić soczewki jednodniowe, dwutygodniowe, miesięczne, sześciomiesięczne lub roczne. Dobierane są one w zależności od preferencji konkretnego pacjenta. Warto zwrócić uwagę, że soczewki kontaktowe zalecane są osobom z dużymi wadami wzroku – można dzięki nim zrezygnować z ciężkich i grubych okularów. Ponadto soczewki świetnie sprawdzają się w przypadku osób uprawiających aktywnie sport. Przeciwwskazaniem do noszenia soczewek jest suchość oczu. Osoby noszące soczewki kontaktowe poza samymi soczewkami muszą kupować także płyn do ich czyszczenia i przechowywania. Koszt korzystania z soczewek to ok. 100 złotych miesięcznie.

Zabiegi laserowe

Dzięki nowoczesnym technologiom można dziś skorygować niektóre wady wzroku za pomocą zabiegów laserowych. Niestety nie każdą wadę można w ten sposób leczyć. O tym czy istnieje możliwość wykonania zabiegu decyduje lekarz. Poprawa wzroku po dokonaniu zabiegu laserowego może być całkowita lub tylko częściowa. Jest to jeden z najlepszych sposobów korekcji widzenia, ale jak się można spodziewać również najdroższy. Koszt zabiegu to min. 1800 zł.

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie