Akcja Znicz
Canva.com

Akcja Znicz. Jak przygotować auto przed wyjazdem na Wszystkich Świętych?

Przed nami gorący okres na cmentarzach. 1 listopada oraz w Zaduszki tłumnie będziemy wyjeżdżać na cmentarze. Przygotowaliśmy dla was poradnik, jak przygotować samochód na podróż, a także, na co będą zwracać uwagę funkcjonariusze Policji w ramach Akcji Znicz.
Reklama

Co skontrolują funkcjonariusze?

Akcja Znicz
Canva.com

Święto Zmarłych co roku generuje ogromny ruch na ulicach. Od rana aż do późnych godzin wieczornych wiele osób odwiedza swoich bliskich na cmentarzach. Akcja Znicz rozpoczyna się o 6 rano 1 listopada i trwa do 22 - 2 listopada. Policjanci w ramach tej akcji będą dbać o nasze bezpieczeństwo. Oczywiście bardzo ważne jest zachowanie odpowiedniej prędkości na drodze. Funkcjonariusze skontrolują także stan techniczny auta oraz trzeźwość kierowców.

Reklama

Nie zapominajmy także o tym, aby przed wyjazdem sprawdzić, czy dzieci będą przewożone w odpowiednich fotelikach. Nie zapominajmy także o zapinaniu pasów w trakcie podróży. Policja będzie sprawdzać także, czy samochody nie są przeładowanie, tzn., czy nie jeździ nimi więcej osób niż producent samochodu przewidział.

Jak przygotować się do kontroli?

Początki listopada mogą być bardzo chłodne i deszczowe. Niskie temperatury, ciągłe opady deszczu, a nawet śniegu mogą bardzo utrudniać podróż.

Reklama

Jeśli wybieracie się w tym roku na dłuższą podróż to koniecznie sprawdzić stan techniczny hamulców oraz zmieńcie opony. Pamiętajcie o tym, że zużyte opony o bardzo płytkim bieżniku nie mają odpowiedniej przyczepności.

W trakcie listopadowych wyjazdów ważna jest także dobra widoczność. Zadbajmy o czystość szyb, lusterek oraz o dobry stan wycieraczek. Jeśli pióra wycieraczek są wyszczerbione, to warto jak najszybciej je wymienić. Możemy zrobić to samodzielnie lub zlecić specjaliście.

Na koniec, nie zapominajmy o prawidłowym działaniu klimatyzacji oraz nawiewów. Warto przed podróżą odkurzyć kanały i wyloty w aucie. Na jesień warto także wymienić filtr pyłkowy, aby zanieczyszczenia oraz wirusy nie dostawały się do auta.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama