Chcesz być na bieżąco?
Czy chcesz abyśmy wysyłali Ci powiadomienia z poradami, przepisami i domowymi sposobami?
Ból menstruacyjny - jak sobie z nim radzić?
Przejdź do galerii zdjęć
Nie wszystkie kobiety mają z nim problem, ale te, które wiedzą czym jest ból menstruacyjny, ze strachem odliczają dni do kolejnej miesiączki. Czasami jest nie do wytrzymania, innym razem to tylko delikatne skurcze, które są praktycznie nieodczuwalne. Zawsze jednak warto coś z tym bólem zrobić po to, by czuć się komfortowo nawet w trakcie okresu.
Nie zawsze domowe sposoby na ból menstruacyjny pomagają Wówczas trzeba sięgnąć po apteczne specyfiki, które naprawdę ulżą w dolegliwościach. Ból miesiączkowy pojawia się zazwyczaj u dziewcząt i kobiet. Problem zanika w późniejszym czasie - najczęściej po pierwszym porodzie, ale zdarza się, że z niektórymi kobietami jest tak długo, jak długo nie przejdzie ona menopauzy. Skurcze brzucha to nie jedyne objawy, które towarzyszą menstruacji. Mogą pojawić się także nudności oraz silne bóle głowy. Czasem zdarza się również biegunka. Jak walczyć z bólem miesiączkowym?
Zobacz galerię zdjęć: ból miesiączkowy
Obserwuj nas na
Obserwuj nas na
Pomóż nam z Googlem.
To dla nas bardzo ważne!
Kliknij biały przycisk Google Wiadomości poniżej.
Kliknij gwiazdkę w prawym górnym rogu, obok naszego logo.
Gotowe!
Dziękujemy!
Następny artykuł
Czytaj więcej
5 domowych sposobów na bóle miesiączkowe
Jeżeli co miesiąc cierpisz z powodu pojawiającej się miesiączki i towarzyszącego jej bólu, dowiedz się jak sobie z tym poradzić! Przedstawiamy Ci 5 sposobów, które pomogą zwalczyć bóle menstruacyjne.
Jak sobie poradzić z silnymi bólami menstruacyjnymi?
Wiele z nas szuka odpowiedzi na pytanie, jak poradzić sobie z tym przejmującym, comiesięcznym bólem, który towarzyszy nam przez znaczną część życia. Kobiety mają około 400 cykli menstruacyjnych do momentu, kiedy dopadnie je menopauza. W przypadku wielu z nas ból jest nieodłącznym elementem każdego cyklu. Niektóre kobiety skarżą się na tak ogromny ból, który bardzo ciężko wytrzymać. Musimy być przygotowane także na tak zwane dolegliwości poboczne. Są nimi między innymi mdłości, zaparcia, silne skurcze, bóle głowy, rozchwianie emocjonalne, biegunka, wymioty. Wiele z nich pojawia się już na tydzień przed wystąpieniem krwawienia. Obciążanie organizmu tabletkami przeciwbólowymi przez kilka dni w miesiącu nie jest najlepszym pomysłem. Dowiedz się, jak skutecznie poradzić sobie z bólem podczas "tych dni", eliminując lub chociaż ograniczając chemiczne środki przeciwbólowe.