Chcesz być na bieżąco?
Czy chcesz abyśmy wysyłali Ci powiadomienia z poradami, przepisami i domowymi sposobami?
Co robić aby dziecko chętnie jadło - 7 sposobów
Wiele mam załamuje ręce, że ich pociecha nie chce jeść. Boją się, że ich dziecko będzie głodne, przez co zacznie chorować, będzie bardziej marudne. Inne mamy uskarżają się, że ich dziecko toleruje tylko jedno danie i nie idzie zachęcić go do jedzenia czegokolwiek innego. Zamiast się zamartwiać, denerwować i przenosić swój nastrój na dziecko zastanówmy się co zrobić, jak rozwiązać problem i skorzystamy ze sprawdzonych rad.
Oto 7 rzeczy które możesz zrobić aby Twój maluszek chętniej jadł:
1. Nie zapominaj, że każdy człowiek również dorosły „je oczami”, więc układaj potrawy na talerzu w taki sposób aby były atrakcyjne dla malca. Zdjęć z inspiracjami możesz poszukać w sieci. 2. Staraj się, żeby od samego początku, gdy dziecko zacznie spożywać stałe pokarmy urozmaicać dania i dawać mu próbować nowych rzeczy. 3. Wprowadź do waszego życia rutynę i stałe pory posiłków, niech dziecko wie, że to czas na jedzenie i teraz musi skupić się wyłącznie na tym. Z czasem sam będzie siadać do stołu. 4. Zabierz dziecko do kuchni. Malutkie dzieci lubią obserwować czynności, które wykonują rodzice, weź dziecko ze sobą do kuchni, jeśli już siedzi posadź w wysokim krzesełku. Niech patrzy co robisz, widzi piękne kolory i czuje zapachy. Możesz również postawić przed nim na stoliku plastikowe naczynia aby ćwicząc jednocześnie sprawność próbowało Cię naśladować. 5. Przygotowuj niewielkie porcje, dziecko nie zniechęci się do jedzenia widząc małą ilość, i jest szansa że poprosi o dokładkę. Gdy natomiast zobaczy duże ilości jedzenia może się przestraszyć, że musi zjeść bardzo dużo i że zajmie to bardzo dużo czasu. 6. Nie rezygnuj z przypraw. Nawet danie dla malucha nie musi smakować mdle. Korzystaj z soli i ziół. Gdy maluch skończy dwa latka możesz zacząć dodawać nieco ostrzejsze przyprawy jak pieprz. 7. Nie denerwuj się. Twój stres udziela się dziecku, jeśli ty się stresujesz napięcie udziela się szkrabowi i odmawia jedzenia. Gdy natomiast na niego krzyczysz zaczyna panikować i nie może jeść. Zapomnij o wszystkich kłopotach i myśl o swoim kochanym maleństwie, uśmiechaj się a Twoje dziecko z pewnością będzie miało lepszy apetyt. MartaObserwuj nas na
Obserwuj nas na
Pomóż nam z Googlem.
To dla nas bardzo ważne!
Kliknij biały przycisk Google Wiadomości poniżej.
Kliknij gwiazdkę w prawym górnym rogu, obok naszego logo.
Gotowe!
Dziękujemy!
Następny artykuł
Czytaj więcej
Po czym poznać że dziecko ząbkuje?
Jeśli jesteś mamą, prawdopodobnie z niecierpliwością oczekujesz momentu, kiedy Twoje dziecko zacznie ząbkować. To ważny etap rozwoju, który może być zarówno ekscytujący, jak i trudny zarówno dla malucha, jak i dla Ciebie. Ale jak rozpoznać, że dziecko właśnie ząbkuje? Oto kilka objawów, na które warto zwrócić uwagę.
Higiena dziecka - jak wyrobić zdrowe nawyki?
Wyrabianie zdrowych nawyków higienicznych u dziecka to nie tylko kwestia dbania o czystość, ale także o jego zdrowie i samopoczucie. Dobre nawyki higieniczne powinny być wprowadzane od najmłodszych lat, aby dziecko mogło nauczyć się odpowiedzialności za swoje zdrowie. W tym artykule dowiesz się, jak skutecznie kształtować nawyki higieniczne u swojego dziecka.
Czy rodzice mają prawo krzyczeć na dziecko?
Wielu rodziców zastanawia się, czy mają prawo krzyczeć na swoje dzieci w sytuacjach stresowych. To ważne pytanie, które dotyka aspektów wychowawczych, emocjonalnych i rozwojowych. W tym artykule przyjrzymy się temu tematowi z różnych perspektyw, aby pomóc Ci zrozumieć, jakie są konsekwencje krzyku na dziecko oraz jak znaleźć bardziej efektywne metody komunikacji.