Chcesz być na bieżąco?
Czy chcesz abyśmy wysyłali Ci powiadomienia z poradami, przepisami i domowymi sposobami?
Jak pić, by uniknąć kaca?
Większość dorosłych od czasu do czasu sięga po alkohol. Niestety nieumiejętne picie sprawia, że kolejnego dnia samopoczucie może być nie najlepsze. Ból głowy, ciągłe pragnienie a niekiedy nudności i wymioty to tylko niektóre z objawów kaca. Warto jednak wiedzieć, że umiejętne picie zmniejszy nieprzyjemne objawy. Oto kilka podpowiedzi jak pić, aby nie cierpieć następnego ranka.
Przygotowanie Do imprezy z alkoholem trzeba się dobrze przygotować. Przede wszystkim na zabawę należy iść wypoczętym. Osoba wyspana znacznie wolniej podlega działaniu alkoholu niż ta, która słania się ze zmęczenia. Po wtóre przed piciem należy się najeść. Pokarm znajdujący się w żołądku spowalnia proces trawienia i przyswajania alkoholu, dzięki czemu nie odczujesz tak szybko skutków picia. Trunki Na to jak będziesz się czuła w trakcie i po imprezie ma też wpływ to, co masz w kieliszku. Przede wszystkim nie mieszaj różnych napojów alkoholowych. Picie piwa, wódki i drinków tego samego wieczora nie wróży nic dobrego. Sięgając po alkohole musisz pamiętać, że im ciemniejszy mają kolor tym więcej dodatkowych substancji zawierają w sobie. Wśród nich są m.in. barwniki i garbniki, które nie najlepiej wpływają na nasze samopoczucie po imprezie. Pamiętaj też, aby nie pić alkoholi z bąbelkami takich jak np. wino musujące czy drinki na bazie napojów gazowanych. Bąbelki przyspieszają wchłanianie alkoholu, co powoduje szybsze upijanie się a potem ostry ból głowy. W międzyczasie Jednym z głównych powodów złego samopoczucia jest odwodnienie organizmu oraz zmniejszenie ilości minerałów, które spowodowane jest wypijanym alkoholem. Aby temu zapobiec najlepiej dostarczać organizmowi wodę mineralną między kolejnymi porcjami alkoholu. Znacznie zmniejszy to skutki picia. Przed położeniem się spać Po imprezie należy także pamiętać, aby zadbać o swój organizm. Najważniejsze jest dostarczanie mu odpowiedniej ilości wody z minerałami. Dlatego zanim zaśniesz powinnaś powoli wypić 2 szklanki wody mineralnej. Możesz do niej dodać witaminę C i witaminy z grupy B. Dzięki takiemu połączeniu obudzisz się bez bólu głowy i innych nieprzyjemnych dolegliwości. Źródło zdjęcia: pixabay.com
Obserwuj nas na
Obserwuj nas na
Pomóż nam z Googlem.
To dla nas bardzo ważne!
Kliknij biały przycisk Google Wiadomości poniżej.
Kliknij gwiazdkę w prawym górnym rogu, obok naszego logo.
Gotowe!
Dziękujemy!
Czytaj więcej
Ile kalorii ma alkohol?
Kiedy zastanawiasz się, ile kalorii ma alkohol, warto wiedzieć, że różne rodzaje alkoholu mają różną kaloryczność. Jeśli jesteś osobą, która dba o swoją wagę i chciałabyś schudnąć, ważne jest, abyś była świadoma ilości kalorii, które spożywasz podczas picia alkoholu. W tym artykule przedstawimy przelicznik kaloryczności dla różnych rodzajów alkoholu, abyś mogła podjąć świadome decyzje dotyczące swojej diety.
Uczulenie na alkohol: Nietolerancja czy rzeczywiste uczulenie?
Czy wiesz, że uczulenie na alkohol, choć rzadkie, może wystąpić u niektórych osób? Uczulenie na alkohol, zwane również nadwrażliwością lub nietolerancją alkoholu, jest nieprawidłową reakcją układu odpornościowego na substancje obce zawarte w napojach alkoholowych. W tym artykule dowiesz się więcej o przyczynach, objawach i sposobach radzenia sobie z uczuleniem na alkohol.
Ile kalorii ma wódka?
Picie wódki jest od wieków zwyczajem imprezowym. Jednak dla niektórych staje się nałogiem. Widujemy ludzi pijących, którzy są otyli lub przeraźliwie chudzi. Dlatego też zastanawiamy się czy wódka jest tucząca. Wyjaśniamy, czy alkohol jest tuczący i czy można schudnąć odstawiając picie. Odpowiadamy na pytanie, ile kalorii ma wódka i czy bardziej kaloryczna jest wódka czysta czy smakowa. Wyliczymy, ile kalorii ma kieliszek a ile pół litra wódki.