Prosto z drzewa. A może ze sklepu? Zdrowie w szklance
Do przeczytania w ok. 2 min.
Właściwości soku brzozowego
Taki sok przede wszystkim podnosi odporność. Kolejna korzyść, to fakt, że pomaga uzupełnić brakujące w organizmie mikroelementy. Niektórzy piją go w ze względu na właściwości wspomagające odchudzanie.
Jak pić sok brzozowy?
Jedne źródła podają, że można to robić nawet trzy razy dziennie. Inne radzą ograniczyć się do jednego jednej porcji dziennie. Oczywiście w takiej sytuacji ilość płynu w szklance nie powinna być zbyt duża.
Przeciwskazania do picia soku brzozowego
Jak wszystkie produkty, tak i sok z brzozy może wywołać reakcję alergiczną, trzeba być więc ostrożną, jeśli pije się ją pierwszy raz. W przypadku uczuleniu na pyłki brzozy lepiej zrezygnować z próbowania tego specyfiku. Uważać trzeba też podczas problemów z krążeniem i układem moczowym.
Sok brzozowy ze sklepu czy z lasu?
Sok prosto z drzewa jest oczywiście o wiele zdrowszy. Niestety, nie można go uzyskać przez cały rok, a jedynie przez krótki czas. Po czym poznać, że skończył się sezon na sok z brzozy? Po nacięciu drzewa nic nie leci bądź płyn jest gęsty, żółty i mętny.
Czy sok z brzozy jest smaczny?
Sok brzozowy przypomina smakiem słodką wodę. Brakuje w nim jakiś wyraźniejszych nut, spokojnie jednak można go doprawić, na przykład sokiem z cytryny.
Co łączy sok brzozowy z aspiryną?
Sok z brzozy zawiera w sobie pochodne kwasu salicylowego, można więc powiedzieć, że ma skład przypominający aspirynę. Trzeba by go jednak wypić w olbrzymich ilościach, żeby wpłynął na organizm tak jak aspiryna.