konfitura żurawinowa
Canva.com

Aromatyczna konfitura z żurawiny - idealna do smażonego sera

Dziś przygotujemy pyszną konfiturę z żurawiny. To prawdziwy smak lata zamknięty szczelnie w małym słoiczku, który możemy wykorzystać zimą. Przetwory z żurawiny idealnie smakują ze smażonym serem oraz mogą być dobrym dodatkiem do naleśników i deserów.
Reklama

Składniki na konfiturę z żurawiny

konfitura żurawinowa
Canva.com

Domowa konfitura z żurawiny zawsze powinna być obecna w naszej spiżarni. To pyszny dodatek do serów, mięs oraz ciast i deserów. Aromatyczną konfiturę z czerwonych owoców możemy przygotować w domu w zaledwie 40 minut. Przetwory z żurawiny są bogate w witaminę C oraz liczne przeciwutleniacze. Żurawina jest odpowiednia w diecie bezglutenowej, wegańskiej, wegetariańskiej.

Reklama

Do przygotowania aromatycznych przetworów z żurawiny potrzebujemy:

  • 1000 g świeżej żurawiny (może być również mrożona)
  • 2/3 szklanki wody
  • 1,5 szklanki cukru / cukru pudru
  • skórka z cytryny
  • sok z połowy cytryny

Jak przygotować aromatyczną konfiturę?

Przygotowanie konfitury żurawinowej jest banalnie proste. Na początku dokładnie myjemy owoce żurawiny. To bardzo ważne, abyśmy pozbyli się niedojrzałych i nadpsutych owoców. Do dużego garnka wlewamy odpowiednią ilość wody, wsypujemy cukier i energicznie mieszamy składniki. Aby dobrze wymieszać potrzebujemy kilku minut. Po tym czasie powinien powstać gęsty syrop żurawinowy.

Reklama
konfitura żurawinowa
Canva.com

Gdy syrop żurawinowy osiągnie odpowiednią konsystencję powinniśmy dodać wszystkie owoce i gotować przetwór przez 15-20 minut pod przykryciem. Pamiętajmy o tym, aby co kilka minut mieszać naszą konfiturę. Szybko zauważymy, że żurawina pęka i puszcza sok.

W międzyczasie ścieramy skórkę z połowy cytryny i wyciskamy aromatyczny sok cytrynowy. Skórkę i sok dodajemy do przetworu. Całość mieszamy i gotujemy aż do uzyskania gładkiej konsystencji. Gorącą konfiturę przekładamy do wyparzonych słoików, zakręcamy i ustawiamy do góry dnem.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama