Sok z żurawiny
Canva.com

Sok z żurawiny - dawka witaminy C i wsparcie dla układu moczowego

Sok żurawinowy ma wiele zalet zdrowotnych. Jest bogaty w przeciwutleniacze, które pomagają zwalczać wolne rodniki i chronią organizm przed starzeniem się. Pomaga również w infekcjach dróg moczowych, a także pomaga zapobiegać kamieniom nerkowym.
Reklama

Zdrowie w małych kuleczkach

Sok z żurawiny
Canva.com

Sok żurawinowy to zdrowa alternatywa dla innych soków. Jest bogaty w witaminę C i przeciwutleniacze, które pomagają wzmocnić układ odpornościowy i chronić organizm przed toksynami. Ma również niską zawartość cukru, która może pomóc nam schudnąć.

Żurawina pomaga zapobiegać infekcjom dróg moczowych, kamieniom dróg moczowych i innym problemom z oddawaniem moczu, utrzymując równowagę pH moczu. Mają również zdolność obniżania ciśnienia krwi i poziomu cholesterolu. Żurawina jest pełna błonnika.

Domowy sok żurawinowy

Sok z żurawiny
Canva.com

Sok żurawinowy jest często spożywany, aby zapobiec infekcjom dróg moczowych, szczególnie wśród kobiet. Ma również właściwości antybakteryjne, które mogą pomóc w zapobieganiu i leczeniu przeziębienia. Sok żurawinowy może również pomóc zmniejszyć ryzyko raka.

Reklama

Sok żurawinowy to świetny sposób na utrzymanie zdrowego układu moczowego. Zaleceniem dla kobiety jest wypicie jednej filiżanki soku żurawinowego ze śniadaniem i kolejną filiżanką przed snem. Jeśli jesteś mężczyzną, powinieneś wypić jedną filiżankę soku żurawinowego przed śniadaniem, a drugą przed obiadem.

Sok żurawinowy jest często uważany za środek moczopędny, ponieważ jest wysoki w wodzie i zawiera substancję zwaną proantocyjanidyną, która może zwiększać produkcję moczu. Jednak sok żurawinowy nie ma przynosi takich samych efektów jak picie zbyt dużej ilości wody. Jeśli pijemy za dużo wody, twoje ciało będzie musiało zużywać więcej energii i będzie miało mniej energii do wykonywania innych zadań. Picie soku żurawinowego przed lub po treningu jest rzeczywiście korzystne, ponieważ pomoże zapobiegać skurczom mięśni i zmęczeniu.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama